Lufthansa wypełni luki po Locie

Polecimy z Wrocławia do Monachium

  • Lufthansa ogłosiła, że uruchomi dodatkowe loty z Wrocławia. fot.lufthansa


Lufthansa ogłosiła dzisiaj wiadomość o dodatkowym rejsie z Monachium do Wrocławia. Zwiększy tym samym liczbę połączeń na tej trasie do trzech dziennie. Pierwsze wyloty odbędą się wraz z początkiem letniego rozkładu 2014. Przewoźnik uzupełni lukę w połączeniach, która powstała po zaskakującej decyzji LOT-u. Polski przewoźnik zrezygnował z lotów międzynarodowych z Wrocławia i z innych regionalnych lotnisk.

Bardzo się cieszę, że tak szybko po niezrozumiałej i fatalnej dla Wrocławia decyzji LOT-u o wycofaniu się z połączeń z Monachium i Frankfurtem, Lufthansa przejmuje te destynacje. To świetna informacja dla dolnośląskiego biznesu i potencjalnych inwestorów. Pozostaje nam tylko podziękować naszym partnerom z niemieckich linii za tę decyzję i klimat współpracy – ocenia prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Loty rano i wieczorem

Tak jak wspominaliśmy, Lufthansa wraz z letnim rozkładem wprowadza dodatkowe połączenie z jednym ze swoich największych portów przesiadkowych w Niemczech, Monachium. Poranny rejs z Wrocławia będzie startować sześć razy w tygodniu o godzinie 6.00. Wieczorne połączenie z Monachium będzie zabierać pasażerów do Wrocławia od poniedziałku do piątku i w niedziele o 21.50. Latem 2014 Wrocław będzie połączony dzięki Lufthansie z trzema niemieckimi miastami 42 bezpośrednimi połączeniami tygodniowo. Wzrost liczby rejsów z Wrocławia jest odpowiedzią Lufthansy na rosnące potrzeby pasażerów w regionie. Wszystkie połączenia z/do Wrocławia są wykonywane przez nowoczesne i efektywne samoloty w konfiguracji Klasy Biznes i Ekonomicznej.

 

Niezmiernie cieszy nas możliwość ogłoszenia nowego połączenia na trasie Wrocław-Monachium. Oznacza to jednocześnie, że liczba oferowanych miejsc latem 2014 wzrośnie ponad dwukrotnie w porównaniu z tym samym okresem w roku bieżącym, umożliwiając jeszcze większej liczbie pasażerów dostęp do globalnej siatki połączeń Lufthansy. Dalsze umocnienie naszej pozycji na Dolnym Śląsku potwierdza, że produkt, który oferujemy, spotyka się z uznaniem wśród pasażerów w regionie – powiedział Bart Buyse, dyrektor generalny Lufthansy w Polsce.

Większe samoloty i więcej lotów

Z decyzji przewoźnika zadowolony jest również Dariusz Kuś, prezes wrocławskiego lotniska. Sprawność i tempo działania menedżerów Lufthansy budzi nasz ogromny szacunek. Błyskawiczna reakcja na decyzję PLL LOT pokazuje, jak ważnym partnerem jest Wrocław dla niemieckiego przewoźnika. Niedawno świętowaliśmy uruchomienie dodatkowych rejsów na trasie do Frankfurtu i wprowadzenie większych samolotów. Teraz Lufthansa wypełni miejsce po zamkniętym przez LOT połączeniu do Monachium. Pasażerowie na tym zyskają, bo przesiądą się do samolotów w barwach doświadczonego w sektorze biznes przewoźnika. Tym samym oferta wrocławskiego lotniska dla osób podróżujących w interesach będzie jeszcze bogatsza – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Wrocław ważny dla Lufthansy

Lufthansa współpracuje z ponad 400 firmami z regionu w ramach programu Partner Plus Benefit, dzięki któremu Lufthansa jest linią pierwszego wyboru dla klientów biznesowych. Wrocław jest ważnym rynkiem podróży służbowych dla niemieckiego przewoźnika w Polsce. Lufthansa jest jedyną międzynarodową linią, która od lat kładzie duży nacisk na rozwój w polskich regionach, dzięki czemu umacnia tu swoją pozycję lidera. Łączy wzrost liczby oferowanych połączeń w zimowym rozkładzie połączeń wyniesie 20%, prognozy wzrostu na rok 2014 przewidują nawet 30-procentowy wzrost. Możliwości transportowe Lufthansy z Wrocławia wzrosną w 2014 prawie dwukrotnie.

Przypomnijmy, że wczoraj decyzję o dodatkowych lotach ogłosił też Eurolot, więcej o nowych kierunkach lotów TUTAJ.

 red. JK

Zgłoś uwagę