Lufthansa rozwija skrzydła we Wrocławiu

Linie lotnicze zapowiadają nowości


Największy niemiecki przewoźnik lotniczy bardzo upodobał sobie Wrocław i Dolny Śląsk. 
Dyrektor generalny Lufthansy Bart Buyse spotkał się wczoraj z przedstawicielami dolnośląskiego biznesu a dzisiaj opowiadał o swoich planach rozwoju oferty biznesowej z wrocławskiego lotniska.
 - Na pewno na tym skorzysta Wrocław i cały region, bo dobre połączenia lotnicze napędzają rozwój kontaktów biznesowych i  gospodarki – cieszy się Dariusz Kuś, prezes wrocławskiego portu lotniczego.
 Z  Lufthansą w tej chwili możemy polecieć m.in. do Monachium i Frankfurtu. Dzięki tym połączeniom (są to największe porty przesiadkowe w Europie) już każde lotnisko na świecie jest dostępne z Wrocławia.

Nowa klasa w samolotach

 - Uważamy wrocławski port lotniczy za najlepszy w Polsce, a dzięki nowym połączeniom z Wrocławia do Monachium i Frankfurtu i większym samolotom, które w tej chwili zaoferowaliśmy, liczba miejsc oferowanych przez Lufthansę w Polsce zwiększy się o 30 procent – mówi Bart Buyse.Przedstawiciel linii lotniczych zapowiedział także dzisiaj we Wrocławiu uruchomienie na jesień nowej klasy w swoich samolotach, tzw. premium economy.
– Będzie to klasa łącząca klasę biznes i ekonomiczną. Zaoferujemy ceny takie, jak w klasie ekonomicznej, a warunki obsługi, jak w klasie biznes – wyjaśnia dyrektor Lufthansy.
Na początku kwietnia Lufthansa uruchomiła również dodatkową ofertę. Wszyscy, którzy wykupili bilet na klasę biznes mogą liczyć na wrocławskim lotnisku na specjalną obsługę. Do ich dyspozycji są najlepsze parkingi, indywidualna obsługa, elegancki salon VIP oraz przejazd limuzyną jaguar do samolotu.

Na narty do Bawarii

We Wrocławiu pojawił się dzisiaj także Florian Poetsch z lotniska w Monachium. Opowiadał m.in. o specjalnej ofercie, którą razem z Lufthansą uruchomili w stolicy Bawarii. Jest ona skierowana przede wszystkim dla miłośników nart z Wrocławia i Dolnego Śląska. - Wystarczy wsiąść w samolot we Wrocławiu, a my zorganizujemy dowóz z Monachium pod drzwi hoteli w najlepszych kurortach narciarskich – opowiada Florian Poetsch.
Lotnisko w Monachium chce przyciągać coraz więcej klientów z Polski.
– W 2013 roku było ich około 350 tysięcy, ale liczymy, że poprawimy ten wynik w tym roku – mówi Poetsch.

Kiedy nowe połączenia

Zapytany o nowe połączenia i zwiększenie liczby samolotów latających z Wrocławia przedstawiciel  Lufthansy nie chcieli zdradzać jeszcze żadnych szczegółów.
 - Wierzymy we Wrocław i we wrocławskie lotnisko. Na pewno będziemy się tutaj rozwijać.  Jednak ewentualne decyzje dotyczące połączeń, czy dodatkowych samolotów będziemy podejmować na zakończeniu tego sezonu – podsumował  Bart Buyse.
Janusz KrzeszowskiZgłoś uwagę