Lufthansa rozszerza działalność we Wrocławiu

Plany niemieckiego przewoźnika na 2014 rok


Lufthansa oferuje z wrocławskiego lotniska połączenia do Dusseldorfu, Frankfurtu i Monachium. Po wprowadzeniu zimowego rozkładu lotów trasa Wrocław-Frankfurt jest obsługiwana większym samolotem – 70-osobowego CRJ 700, który miał niemal całkowite obłożenie, zastąpił 100-osobowy Embraer.

W sumie liczba oferowanych miejsc w zimowym rozkładzie połączeń Lufthansy zwiększyła się o 30 proc.. Niemieckie linie lotnicze odpowiadają w ten sposób na rosnące potrzeby podróżnych z regionu.

- W 2012 roku przewieźliśmy z Wrocławia ponad 132 tys. pasażerów. W 2013 liczba osób podróżujących na pokładach Lufthansy z Dolnego Śląska rośnie w satysfakcjonującym tempie. Nasz udział w rynku wśród przewoźników tradycyjnych w regionie wynosi ok. 50% – mówi Bart Buyse, dyrektor generalny Lufthansy w Polsce. – Polska jest priorytetowym rynkiem dla Lufthansy. To jeden z niewielu krajów w Europie, gdzie nasze możliwości będą zwiększane proporcjonalnie w 2014 r.

Od sezonu letniego 2014 Lufthansa uruchomi dodatkowy poranny rejs do Frankfurtu (codzienny) i wprowadzi jeszcze większe samoloty. Popołudniowe rejsy obsłuży zabierający na pokład 138 pasażerów Airbus 319, a rano będzie latał Boeing 737-500, który zabierze na pokład 120 pasażerów. Żeby operacje lotnicze mogły być realizowane wcześnie rano, przylatujący z Frankfurtu samolot Lufthansy będzie nocował na wrocławskim lotnisku. W sezonie letnim Lufthansa będzie oferowała we Wrocławiu 30 rejsów tygodniowo. Niemiecki przewoźnik przewiduje, że w 2014 roku liczba oferowanych miejsc zwiększy się w sumie o 30 proc..

- Wrocław stał się ważnym ośrodkiem biznesowym. Coraz więcej międzynarodowych przedsiębiorstw prowadzi tutaj interesy i otwiera swoje oddziały, które stąd obsługują swoich partnerów na całym świecie. To skutkuje częstszymi podróżami, nie tylko kadry kierowniczej – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Dzięki rozbudowanej siatce połączeń i dogodnym godzinom lotów, Wrocław jest idealnie skomunikowany z najważniejszymi hubami przesiadkowymi w Europie i ma otwarte okno na świat.

W okresie od stycznia do października 2013 r. liczba podróżujących z wrocławskiego lotniska zwiększyła się o 7 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2012 r. Stabilnie rozwija się sektor sieciowych połączeń międzynarodowych, z którego korzystają pasażerowie podróżujący w celach biznesowych.

Pasażerowie coraz częściej wymagają też najwyższych standardów obsługi. Tę możliwość dają usługi VIP & Business Services w Porcie Lotniczym Wrocław. Koszt usługi na wrocławskim lotnisku rozpoczyna się już od 50 euro. Dzięki temu przejście z parkingu do samolotu to zaledwie 50 kroków, a na lotnisku można się stawić 20 minut przed odlotem.

- To oferta opracowana specjalnie dla najbardziej wymagających pasażerów, którzy liczą na indywidualną i wygodną obsługę – mówi Dariusz Kuś. – Nasza propozycja cieszy się coraz większą popularnością. We wrześniu odnotowaliśmy czterokrotny wzrost przychodów z tych usług w porównaniu do września 2012 r.

Z oferty VIP & Business Services korzystają nie tylko pasażerowie samolotów rejsowych. Decyduje się też na nią coraz więcej biznesmenów, którzy przylatują do Wrocławia prywatnymi samolotami.

Katarzyna Kunka

Zgłoś uwagę