Łowcy miodu: na ratunek pszczołom w Multikinie Pasaż Grunwaldzki

To pierwszy polski pełnometrażowy, wysokobudżetowy film przyrodniczy. Pierwsze tego typu przedsięwzięcie w polskim kinie. Pierwszy i oby nie ostatni głos polskich filmowców w obronie pszczół – czy możliwe jest uratowanie ich przed zagładą? Specjalny pokaz przedpremierowy 19 kwietnia w Multikinie Pasaż Grunwaldzki.


Wszystko co chciałbyś wiedzieć o pszczołach, ale nie wiesz kogo zapytać... Wszystko co mógłbyś zrobić dla pszczół, ale nie wiesz od czego zacząć... stowarzyszenie NiC powstało jako odpowiedź na te i inne pszczele dylematy. Przed seansem filmu zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Natura i Człowiek, którzy przygotują wprowadzenie do filmu oraz poprowadzą dyskusję po. Ponadto w holu kina w dniu pokazu zapraszamy do skorzystania z ofert firm specjalizujących się w  produktach z miodu, m.in. Spiżarni Miodowej.

Dokument przedstawia nietuzinkowych bohaterów podejmujących walkę w obronie małych stworzeń, których zagłada może doprowadzić do katastrofy ekologicznej. Aktywiści działający na rzecz pszczół reprezentują cały przekrój społeczeństwa. Poznamy między innymi: Kamila Baja – pracownika korporacji hodującego pszczoły na dachach modnej warszawskiej galerii handlowej, Adama Kolatora – bartnika z Puszczy Białowieskiej, czy hodowcę matek Marię Gembalę, która opowie, na czym polega proces inseminacji oraz jaki sposób pszczoły wybierają królową. Specjalny przedpremierowy pokaz filmu związany z obchodami Dnia Ziemi odbędzie się 19 kwietnia o godz. 18:00 w Multikinie Pasaż Grunwaldzki.

Łowcy miodu: na ratunek pszczołom. Uroczysta prapremiera w Multikinie Pasaż Grunwaldzki

Łowcy miodu: na ratunek pszczołom. Uroczysta prapremiera w Multikinie Pasaż Grunwaldzki

Dokument / Wydarzenie kinowe
Termin 19 kwietnia 2016 18:00

Miejsce Multikino Wrocław Pasaż Grunwaldzki

Zobacz


Zgłoś uwagę