TOP 6 – wakacyjnych kierunków z wrocławskiego lotniska

Piękne plaże, urokliwe miasteczka, przepyszna kuchnia. Z rodziną lub dziewczyną, ze znajomymi albo solo. Zobaczcie TOP 6 wakacyjnych kierunków z wrocławskiego lotniska. Część to połączenia czarterowe, ale na urlop można polecieć też z tanimi liniami lotniczymi. 

  • fot.pixabay


W tym roku wśród najlepszych letnich kierunków z wrocławskiego lotniska proponujemy głównie malowniczo położone wyspy. Dla miłośników stałego lądu jest zawsze piękny Dubrownik – perła Adriatyku.  

Madera – enklawa wiecznej wiosny (czarter do Funchal)

To aromatyczna enklawa na środku oceanu ze specyficznym klimatem. Nazywana wyspą wiecznej wiosny z umiarkowanymi I przyjemnymi temperaturami w środku lata. Łączy w sobie bogatą historię, widoki zapierające dech w piersiach, wspaniałą kuchnię oraz kameralne miasteczka i wioski.

Sycylia – wyspa Słońca (czarter do Palermo/Katania)

To właśnie tutaj jest najwięcej słonecznych dni w roku na kontynencie europejskim. Grzech nie skorzystać i nie skosztować wodnych i słonecznych kąpieli. Po błogim lenistwie stolica Sycylii – Palermo będzie idealna na weekendowy wypad, podziwianie zabytków i degustację lokalnej kuchni.

Teneryfa – zaginiona Atlantyda (Ryanair)

Tak głosi legenda. Wyspa jest turystycznym rajem z masą parków wodnych i oceanarium. Dobrze skomunikowana, z idealną infrastrukturą, setkami różnorodnych plaż i miejscami rozrywki. Odpoczniemy tam przy oceanie ale i wzniesiemy się ponad chmury, np. na wulkanie Teide, który góruje nad wyspą.

Malta – wakacyjny raj w pigułce (Ryanair)

Na tej maleńkiej wyspie (długość to zaledwie 27 km) znajdziemy wszystko, co na wakacjach jest nam potrzebne. Słońce, błękitne morze, bogate życie nocne i mnóstwo atrakcji turystycznych przypominających o bogatej przeszłości tego miejsca.

Majorka – słońce, relaks i impreza (czarter do Palma de Mallorca)

Wyspa kojarzy się przede wszystkim z zabawą i klubami muzycznymi, ale wystarczy zajrzeć kawałek dalej od największych kurortów, żeby zobaczyć, że to niejedyny jej atut. Bez problemu znajdziemy tam malownicze zatoczki, klimatyczne miasteczka czy przepiękne klify i góry. Kiedy znudzi nam się natura, możemy wrócić do a najlepsza do tego będzie Palma de Mallorca, stolica wyspy.

Dubrownik – perła Adriatyku (czarter do Dubrownika)

Najchętniej odwiedzane miasto Chorwacji ze starówką, wpisaną w całości na listę dziedzictwa UNESCO. Stamtąd praktycznie całe wybrzeże południowej Dalmacji jest na wyciągnięcie ręki. Region może poszczycić się pięknymi plażami, malowniczymi wioskami rybackimi i niezwykle gościnnymi mieszkańcami. 

Mapa wakacyjnych kierunków z WrocławiaZgłoś uwagę