Lotnisko w świątecznej odsłonie [ZDJĘCIA]

Zewnętrzna iluminacja z ponad 8 tysiącami lampek, ogromna choinka i korzenne aromaty. Święta zagościły w Porcie Lotniczym Wrocław. Zobacz fotogalerię.

  • fot.Port Lotniczy Wrocław

  • fot.Port Lotniczy Wrocław

  • fot.Port Lotniczy Wrocław

  • fot.Port Lotniczy Wrocław

  • fot.Port Lotniczy Wrocław


Pasażerów przylatujących i odlatujących z Wrocławia wita ogromna, pachnąca choinka. W hali ogólnodostępnej ustawiono wysokie na 8 metrów drzewko. Instalacja trwała kilka godzin i trzeba było użyć do niej specjalnego podnośnika. Choinkę dekoruje ok. 500 niebieskich i srebrnych bombek. Podróżni przechodzący w jej pobliżu czują też przyjemny zapach pomarańczy i cynamonu, nierozerwalnie kojarzący się ze świętami. A wewnątrz rozbrzmiewa świąteczna muzyka.

- Zadbaliśmy, by w tym szczególnym okresie każdy pasażer poczuł się dobrze, a wnętrze terminalu przywodziło na myśl ciepły klimat Bożego Narodzeniamówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław. – Dlatego zdecydowaliśmy się na przyjemne aromaty oraz wyjątkowe dekoracje.

W świąteczny nastrój wprawia również niezwykła iluminacja, którą zrealizowano wewnątrz i na zewnątrz obiektu. 24 wewnętrzne filary przystrojono taśmami LED i bombkami - w sumie użyto ok. 480 sztuk w kolorach kojarzonych z wrocławskim lotniskiem. Budynek z zewnątrz oświetla dekoracja z 8400 lampek LED - na każdy z 14 słupów potrzeba było blisko 60 metrów świetlnej taśmy, co daje odległość równą niemal 17 basenom olimpijskim. Użycie technologii diodowej pozwoliło osiągnąć spektakularny efekt wizualny, ale też zmniejszyć zużycie energii. Dzięki temu, mimo skali dekoracji, jest ona energooszczędna i ekologiczna.

mat.prasowe

Zgłoś uwagę