Narciarski odlot z Wrocławia [CENY]

Już najwyższy czas na narty. Oto propozycje wypadu z wylotem z Wrocławia.


Dzięki tanim połączeniom lotniczym z Wrocławia wiele osób coraz częściej wybiera się na narty do Włoch lub Skandynawii: – Ceny noclegów są coraz bardziej konkurencyjne, a warunki do jazdy lepsze niż w Polsce. Co ważne, dolecimy tam szybciej, niż dojedziemy pociągiem do Zakopanego – mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław. 

Zimowe oblicza Europy

Wiele atrakcyjnych ośrodków zimowych można znaleźć w okolicach Mediolanu (Bergamo). Najciekawsze z nich to Cervinia, Livigno i Val di Sole.
– Wszystkie zapewniają liczne możliwości aktywnego spędzenia czasu na stoku – od standardowych, jak narciarstwo i snowboard, do bardziej nowatorskich, jak heliskiing - narciarstwo poza wyznaczonymi trasami czy ice karting - jazda gokartami po śniegu i lodzie) – mówi Monika Półtorzycka-Jon.
Loty z Wrocławia do Mediolanu realizuje irlandzki przewoźnik Ryanair. Ceny w obie strony rozpoczynają się od 163,10*. Loty odbywają się w każdy poniedziałek i piątek. 

Na narty do Norwegii

Ci, którzy wolą białe szaleństwo na mroźnej północy, mogą wybrać się do Oslo (Torp) w Norwegii, dzięki połączeniom oferowanym przez Wizz Air (w środy i niedziele). To raj nie tylko dla fanów biegówek, lecz także miłośników narciarstwa zjazdowego. Zaledwie 20 minut od centrum miasta działa Park Zimowy, który liczy blisko kilkanaście tras i wyciągów.

– Zimą można tu poczuć wyjątkową atmosferę. Cały kraj żyje sportem – mówi Monika Półtorzycka-Jon. – W norweskich ośrodkach dobrze poczują się zarówno początkujący, jak
i zaawansowani narciarze - dodaje. 

Niemcy - wypoczynek po sąsiedzku

Wygodnymi dojazdami do wielu lubianych przez narciarzy ośrodków kusi Monachium. Łatwo trafić stąd do Zillertal, Garmisch Classic czy Zugspitze.

– Znajdą tu coś dla siebie narciarze o każdym poziomie umiejętności, z kolei duży wybór hoteli zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających podróżnych – mówi Monika Półtorzycka-Jon.

Z lotów na trasie Wrocław-Monachium można korzystać dzięki ofercie Lufthansa. Rejsy odbywają się codziennie. Warto śledzić ofertę przewoźnika**. 

*Ryanair - w terminie 23.01.17-30.01.17, w obie strony, podróż z bagażem podręcznym (cena aktualna na dzień 16.12).Zgłoś uwagę