Litwa serdecznie zaprasza turystów z Wrocławia

Ponad 125 tysięcy Polaków odwiedziło Litwę w 2015 roku, to o 9 procent więcej niż rok wcześniej. W środę we Wrocławiu o atrakcjach kraju nad Niemnem będą opowiadali przedstawiciele litewskich biur turystycznych.

  • Spotkanie z przedstawicielami litewskich biur turystycznych w środę w Silver Center przy pl. Konstytucji 3 Maja


„Skosztuj Litwy. Kęs czarnego chleba pozwoli Ci poczuć smak złotego żyta. Posmaruj go miodem, weź kawałek białego sera i podziękuj brzęczącym na łące pszczołom. Napij się litewskiego kwasu, uśmiechnij się. Witamy na Litwie!” – zachęca litewskie Biuro Promocji Turystyki na swoim fanpejżdżu.

Na turystów czekają hotele, kempingi, gospodarstwa turystyczne, domy wypoczynkowe. W ofercie jest wiele atrakcji, zabytków, miejsc kultu religijnego, miejsc do rekreacji, ośrodków kultury i sztuki. Dużym walorem kraju nad Wilią i Niemnem jest przyroda, ładne krajobrazy oraz liczne jeziora.
Polacy na Litwie często odwiedzają miejsca kultu religijnego, w tym najważniejszą dla naszej tradycji Ostrą Bramę w Wilnie. Sporo wycieczek to wyprawy sentymentalno-rodzinne. Wielu Polaków odwiedza Litwę w ramach jednodniowych eskapad.

O turystycznych atrakcjach na Litwie więcej będzie można się dowiedzieć podczas spotkania z przedstawicielami tamtejszych biur turystycznych.
Spotkanie w Silver Convention Center we Wrocławiu przy pl. Konstytucji 3 Maja 3 (w pobliżu Dworca Głównego PKP) zaplanowano na środę 15 czerwca w godzinach 11.00 - 14.00. Wstęp wolny.

Zgłoś uwagę