Rusza linia autobusowa wokół osiedla Nowe Żerniki

Mieszkańcy WUWA2 w wygodny sposób będą mogli dostać się do przystanków tramwajowych przy ul. Kosmonautów. Dojadą tam autobusem nr 722. Nowa linia, której trasa będzie prowadziła dookoła osiedla, rusza 26 czerwca 2021 r.

  • fot. Departament Infrastruktury i Transportu UM Wrocławia


Autobus linii 722 będzie się zatrzymywał na pięciu przystankach, a jego trasa wyniesie łącznie 2,2 km. W 8 minut będzie robił rundę dookoła Nowych Żernik i dowoził pasażerów do ul. Kosmonautów. Jego trasa poprowadzi ul. Kosmonautów, al. Architektów, a następnie ulicami Tadeusza Brzozy, Ernesta Maya, Konińską i Grabową do Kosmonautów.

– Połączenie to ma ułatwić, zwłaszcza starszym mieszkańcom osiedla, dotarcie do przystanków tramwajowych linii 3, 10 i 20, którymi można dotrzeć do centrum miasta – mówi Adam Więcek z Departamentu Infrastruktury i Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia. – To linia okresowa, która będzie funkcjonowała dopóki nie zostanie tam wprowadzona linia stała, którą będzie można dojechać nie tylko do przystanków tramwajowych, ale do innych dzielnic Wrocławia.

Nowa linia autobusowa powstała w ramach rozbudowy Nowych Żernik, które jest modelowym osiedlem, inspirowanym wrocławską WUWĄ. Jego zadaniem jest zapewnienie mieszkańcom bogatej infrastruktury potrzebnej do codziennego życia m.in. sklepów, punktów usługowych, żłobków, przedszkoli, domu kultury, przychodni, osiedlowego bazarku, powierzchni biurowych, a nawet opieki dla osób starszych i niepełnosprawnych, do potrzeb których dostosowano część mieszkań. Obecnie mieszka tam już ponad 3 tys. mieszkańców.



Zgłoś uwagę