Lille spotyka Wrocław

Polsko-francuski festiwal „Lille meets Wrocław” rozpoczyna się w czwartek 17 listopada. W programie trzydniowego festiwalu znalazły się koncerty, spektakle, pokazy pracy, instalacje, wystawy, filmy. Na większość wydarzeń nie trzeba biletów.


- „Lille meets Wrocław” to efekt współpracy aż ośmiu organizacji, a program wydarzenia powstawał aż trzy lata – mówi Kostas Georgakopulos, prezes Fundacji Avant Art, dyrektor festiwalu. – Nie interesuje nas mainstream, ale sztuka, która go wyprzedza – dodaje. – Pokażemy prace artystów awangardowych i będzie to chyba największa prezentacja współczesnej sztuki francuskiej we Wrocławiu

Przez cały weekend będzie można poznawać francuską sztukę, kto nie zdąży zobaczyć otwieranych z okazji festiwalu wystaw będzie miał na to czas do końca listopada. Wiele festiwalowych propozycji to efekt wspólnej pracy polskich i francuski artystów w ramach rezydencji. W sobotę w Studiu BWA będzie można zobaczyć wspólną wystawę „Czasem…” czterech twórców Kamy Sokolnickiej, Krystiana Trutha Czaplickiego i Philemone’a Vanorle i Leonie Young. Tego wieczoru także będzie można podziwiać międzynarodowy wideo mapping wyświetlany o godz 18.30 na Akademii Sztuk Pięknych.

Wydarzeniem będzie z pewnością projekcja filmu „Martwe wody” Bruno Dumonta w niedzielę o godz. 16 w Kinie Nowe Horyzonty. - Najważniejsze, że polsko-francuska współpraca, rezydencje artystyczne trwają i będą dalej kontynuowane. To prawdziwa wartość tego projektu – mówił Stanislas Pierret, dyrektor Instytutu Francuskiego w Polsce.

Lille meets Wrocław:  muzyka, teatr, wystawy i wiele więcej

Lille meets Wrocław: muzyka, teatr, wystawy i wiele więcej

Koncert / Wystawa / Dla dzieci / Dla wszystkich / ESK
Termin od 17 listopada 2016 15:00 do 20 listopada 2016 20:00

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz
Zgłoś uwagę