Leśnica: Nowa linia i zmiany tras autobusów

Więcej przystanków w okolicach dworców


Od początku października nastąpi sporo zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w rejonie Leśnicy. Po pierwsze pojawi się nowa linia autobusowa z numerem 937, która będzie kursowała w dwóch kierunkach na trasie: Leśnica-Dolnobrzeska-Mokra-Brzezina. Po drugie autobusy linii 917 zmienią nieco trasy i będą kursowały w relacji Leśnica-Gałów-Leśnica. Połączenia te obsługuje konsorcjum firm Sevibus-DLA.

To jednak nie wszystko. Żeby zintegrować komunikację miejską z koleją kilka linii autobusowych w tamtym rejonie zmieni trasę i przejeżdżać będzie koło dworca PKP Wrocław Leśnica.
- Od 1 października linie 123, 137, 138 i 937 będą kursowały od pętli w Leśnicy przez ulicę Skoczylasa i Rubczaka (obok stacji kolejowej Wrocław Leśnica) i dalej swoimi trasami w kierunku Pracz Odrzańskich, Lasu Mokrzańskiego, Żaru i Brzeziny – mówi Adam Więcek z Wydziału Transportu UM.

Urząd miasta konsekwentnie stara się przybliżać przystanki komunikacji miejskiej do dworców kolejowych. Ma to zachęcać do korzystania z łączonych przejazdów. Tym bardziej, że od 1 czerwca istnieje możliwości podróżowania koleją i komunikacją miejską na jednym bilecie Urbancard. Dzięki temu można szybciej przemieszczać się przez Wrocław.
Nie tylko w Leśnicy przystanki autobusowe będą blisko dworca. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta buduje nowe przystanki również w rejonie stacji PKP: Wrocław Nowy Dwór. Staną przy ul. Żernickiej. Po zakończeniu inwestycji, która ma trwać około 3 miesięcy, na nowych przystankach będą zatrzymywać się linie autobusowe 109, 122, 126, 409, 609 oraz linie nocne 246 i 249.Zgłoś uwagę