Leksykon zieleni Wrocławia

Ponad 900 stron o drzewach, krzewach i innych roślinach

  • Leksykon zieleni Wrocław

    "Leksykon zieleni Wrocławia" będzie w sprzedaży jeszcze przed Bożym Narodzeniem

  • Leksykon zieleni Wrocławia

    Pozycja będzie kosztować ok. 130 zł.


„Leksykon zieleni Wrocławia” to pozycja zbierająca w jednym miejscu ogrody, zieleńce, parki, lasy, pomniki przyrody, doliny rzeczne – jednym słowem – całą zieleń naszego miasta. Książkę będzie można kupić jeszcze przed Bożym Narodzeniem za ok. 130 zł. Publikacja została dofinansowana z gminnego funduszu ochrony środowiska w wysokości ok 650 tys. zł.

- Piękne rzeczy warto utrwalać a zieleń we Wrocławiu to element, który trzeba utrwalać, bo jest unikalny co do ilości i jakości – mówił prezentując leksykon Wojciech Adamski, wiceprezydent Wrocławia. – Tak interesująco o roślinach chyba nikt nigdy nie pisał – dodał.

Przy powstaniu pozycji pracowało ok 140 autorów przez ponad 2 lata. – Z tej okazji przeprowadzono po raz pierwszy tak szerokie badania zieleni wrocławskiej – mówi redaktor naukowy leksykonu dr Elżbieta Szopińska z Uniwersytetu Przyrodniczego. – Niektóre obiekty były przebadana w ogóle po raz pierwszy – dodała. Zostało odkrytych wiele gatunków, o których istnieniu w mieście naukowcy nie wiedzieli. – Wrocławska dendroflora jest unikatowa w skali kraju – dodaje Szopińska.

„Leksykon zieleni Wrocławia” to kolejny z serii leksykonów tematycznych o stolicy Dolnego Śląska. Przed dwoma laty został wydany pierwszy – „Leksykon architektury Wrocławia” a w planach są kolejne.

arc

Zgłoś uwagę