Legowiska dla zwierząt z autobusowej tapicerki

Pracująca we wrocławskim MPK pani Justyna własnoręcznie stworzyła 20 legowisk dla zwierząt, które powstały ze ścinek z tapicerki autobusów miejskich. 

  • Legowiska dostarczono do schroniska dla zwierząt/fot: MPK Wrocław


Pani Justyna pracuje w Dziale Logistyki, w zajezdni autobusowej przy ul. Obornickiej. Tam – oprócz myjni, stacji paliwowej czy hal warsztatowych – działa tapicernia, która odpowiada za obijanie siedzeń w autobusach odpowiednim materiałem. Do tego celu nie da się jednak wykorzystać całej tkaniny – zawsze powstaną jakieś ścinki, czyli resztki. Z reguły były utylizowane.

– Razem z mężem bardzo kochamy zwierzęta, sami mamy psa ze schroniska. Chcieliśmy, aby psom i kotom było trochę cieplnej i przytulniej. Wiemy, że zima potrafi dać im w kość – opowiada pani Justyna, która tworzyła legowiska poza godzinami pracy. Pomagał jej mąż naprawiający maszynę do szycia.

– Ścinki, które zostały po tapicerce z naszych foteli autobusowych trafiły do schroniska dla zwierząt przy ul. Ślazowej. To oddolna akcja pracującej u nas pani Justyny, to była jej inicjatywa i otrzymała zgodę, żeby wykorzystać to co zostało – mówi Bartosz Naskręski z MPK Wrocław. – Zamiast wyrzucać je do śmieci, można je wykorzystać w szlachetnym celu. Pani Justyna chciałaby kontynuować akcję.
Naskręski dodaje, że MPK Wrocław zastanawia się nad organizacją większej pomocy dla potrzebujących zwierząt, często przebywających na mrozie.

 Przygotowane posłania trafiły do schroniska dla zwierząt przy ul. Ślazowej.

– Zima to ciężki czas dla naszych zwierząt – mówi Lidia Salata, dyrektorka TOZ Schroniska we Wrocławiu. Staramy się zapewnić im jak najlepsze warunki, ale nadal jest to schronisko, a więc miejsce zupełnie inne niż wygodna kanapa w kochającym domu. Na wagę złota jest zatem wsparcie w postaci kocyków czy ręczników, dzięki którym chronimy zwierzęta przed chłodem. Przywiezione legowiska od razu spodobały się zarówno nam, jak i podopiecznym. Są wygodne i bardzo estetyczne - dodaje.Zgłoś uwagę