Laureat Oscara Paweł Pawlikowski w Kinie Nowe Horyzonty

Laureat Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny („Ida”), podziwiany i krytykowany. Paweł Pawlikowski, Polak kręcący filmy właściwie wyłącznie za granicą jest odpowiedzialny za pierwszego Oscara dla polskiego filmu i za odkrycie Emily Blunt, która robi dziś wielką karierę w Hollywood. W niedzielę po seansie o 19.00 spotka się z widzami w Kinie Nowe Horyzonty.

  • ida paweł pawlikowski

    Kadr z "Idy" Pawła Pawlikowskiego

  • lato miłości paweł pawlikowski

    Emily Blunt w filmie "Lato miłości"


A przez cały najbliższy weekend (19-21 lutego) w Nowych Horyzontach będzie można obejrzeć wszystkie filmy, jakie dotychczas nakręcił Paweł Pawlikowski, nie tylko oscarową „Idę” (w piątek 19 lutego), ale także „Lato miłości” z 2004 roku z Emily Blunt (wówczas dopiero stawiającą pierwsze kroki w filmie) – w niedzielę 21 lutego, „Kobietę z piątej dzielnicy” z 2011 roku z Ethanem Hawke’em i Kristin Scott Thomas (piątek 19 lutego) oraz kilka…dokumentów.

Niezależnie od tego, że znamy Pawła Pawlikowskiego głównie jako twórcę filmów fabularnych specjalizował się wcześniej w dokumentach, w tym ślady jego reporterskich wędrówek wiodły go w różne, często zaskakujące rejony świata. Przykładem podróż śladami Dymitra Dostojewskiego (w niedzielę 21 lutego), prawnuka wielkiego rosyjskiego pisarza. Potomek literata jest tramwajarzem, a odbyta z Pawlikowskim wyprawa do Niemiec to okazja to pokazania zderzenia dwóch różnych światów. Jest też film o karierze Władimira Żyrinowskiego na tle Rosji z początku lat 90. (także w niedzielę 21 lutego).

Spotkanie z Pawłem Pawlikowskim zaplanowane zostało na niedzielę 21 lutego po ostatnim seansie (a więc ok. 21.00). Będzie można posłuchać, co laureat Oscara opowiada o swoich filmach, jak widzi amerykański showbiznes, a fani dostaną niepowtarzalną okazję zadania własnego pytania.

 

nn

Kino Mistrzów: Paweł Pawlikowski w Kinie Nowe Horyzonty

Kino Mistrzów: Paweł Pawlikowski w Kinie Nowe Horyzonty

Inne
Termin od 19 lutego 2016 do 21 lutego 2016

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz
Zgłoś uwagę