Lato w Teatrze – pokazy „Labiryntu”

Ponad dwadzieścioro młodych ludzi przez dwa tygodnie pracowało na warsztatach we Wrocławskim Teatrze Lalek w ramach Lata w Teatrze. Efekty ich pracy – performance „Labirynt” będzie można zobaczyć na specjalnych pokazach w sobotę. Wstęp wolny.


Młodzi artyści mają od 7 do 12 lat. Pod okiem profesjonalnych twórców dzieci tworzą labirynt działań artystycznych, sensualnych doświadczeń i manifestów. Warsztaty dla dzieci prowadzą: Bartosz Kurowski, Małgorzata Król-Sozańska, Marta Kurowska, Sylwia Gorzak oraz artyści związani z galerią ArtBrut. Uczestnicy są z różnych szkół, o różnym stopniu sprawności. W tym roku z Teatrem Lalek współpracuje Galeria ArtBrut oraz tradycyjnie Wrocławskie Centrum Opieki i Wychowania.

W tym roku młodzi artyści stworzyli „Labirynt”: „Przez dwa tygodnie tworzyliśmy w różnych materiałach o dziwnych strukturach i fakturach, w ciszy i w hałasie, indywidualnie i zbiorowo. Poprzez naszą sztukę chcemy opowiedzieć o tym jacy jesteśmy i co jest dla nas ważne” – napisali o swojej pracy.

Twórcami „Labiryntu” są: Marcel Filipek, Mikołaj Huculak, Natalia Jaszczyńska, Oliwia Jączyk, Maja Kordas, Monika Kuźmińska, Michał Kuźmiński, Alina Mielnik, Justyna Namyślik, Patrycja Namyślik, Wiktoria Namyślik, Wiktoria Nowak, Ula Oleksy, Magda Paprocka, Łukasz Paprocki, Aleksandra Pindral, Jacek Pindral, Alicja Płuchowska, Kamila Sękowska, Antek Starczewski, Michał Starczewski, Patrycja Werbicka

Lato w Teatrze – Labirynt

Lato w Teatrze – Labirynt

Dla wszystkich / Akcje społeczne / Happeningi
Termin 16 lipca 2016 od 13:00 do 15:00

Miejsce Wrocławski Teatr Lalek

Zobacz
Zgłoś uwagę