Lato w Synagodze: Świnoga & Świnoga

Dwaj niezwykli wirtuozi wystąpią w niedzielę 16 sierpnia w ramach festiwalu Lato w Synagodze. O godz. 19 będzie można posłuchać w Synagodze pod Białym Bocianem projektu Świnoga&Świnoga w wykonaniu ojca i syna: Dariusza i Macieja.


[KONKURS] Wygraj bilety na koncert

Przedstawiciele dwóch generacji umiejętnie łączą swoje umiejętności -  zdolności perkusyjne syna i wieloletnie doświadczenie ojca w grze na akordeonie. Ich występ to unikatowa kombinacja muzyki klasycznej oraz muzyki folk. Różnorodność muzyczna, jakiej spodziewać się można na koncercie odzwierciedlać może różnorodność instrumentalną, jak i temperamenty muzyków.

Zarówno syn, jak i ojciec są wielokrotnymi laureatami ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów: Dariusz Świnoga jest laureatem konkursu akordeonowego w 1988r., zajął trzecie miejsce na najważniejszym konkursie akordeonowym w Klingenthall. Maciej Świnoga jest laureatem Internatonal Percussion Competition w Padwie w roku 2014, jest również studentem perkusji w Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze u profesora Gerta Mortensena.


Na koncercie usłyszymy także akordeon koncertowy, elektroniczny, akordeon chromatyczny - harmonia, wiele instrumentów perkusyjnych: trzy Grand Cassy, conga, dziewięć tomów, gongi, ksylofon, wibrafon... Perkusista wykorzystywać będzie również swoje ciało jako instrument, pojawią się także elementy teatru muzycznego, w którego stworzenie zaangażowana będzie cała widownia.

Koncert rozpocznie się o godz.19 w niedzielę 16 sierpnia w Synagodze pod Białym Bocianem (ul. Włodkowica 5a)

Bilety: normalne 35zł, ulgowe 25zł do kupienia na stronie www.ticketpro.pl, w sklepach EMPiK oraz na godzinę przed każdym koncertem w Synagodze Pod Białym Bocianem (ul. Włodkowica 5a).

Zobacz, jakie jeszcze koncerty zaplanowano w ramach festiwalu Lato w Synagodze

Zgłoś uwagę