Lato w Synagodze, czyli muzyka w wakacje

W ostatnią niedzielę lipca (31.07) rusza festiwal Lato w Synagodze. W tym roku zaproszeni artyści będą śpiewać pieśni w językach jidysz i ladino. Koncerty odbywają się w każdą sierpniową niedzielę.

 • Mendy Cahan

  Mendy Cahan

 • Pola Negri

 • Rosa Zaragoza & Ruso Sala & Bente Kahan

  Rosa Zaragoza & Ruso Sala & Bente Kahan

 • Karsten Troyke & Daniel Weltlinger

  Karsten Troyke & Daniel Weltlinger

 • Alex Jacobowitz

  Alex Jacobowitz

 • Olga Avigail & Tango Attack

  Olga Avigail & Tango Attack


W programie folkowe piosenki w języku jidysz (Karsten Troyke & Daniel Weltlinger), usłyszymy też dźwięki marimby (ksylofonu) łączące kulturę żydowską z nowojorskim stylem muzyki w wykonaniu Alexa Jacobowitza. Mendy Cahan - aktor, wokalista, jidyszysta zaprosi słuchaczy do świata języka jidysz. Zabrzmi żydowskie tango w wykonaniu Olgi Avigail & Tango Attack ze specjalnym udziałem Sławy Przybylskiej. Na muzyczne spotkanie z pieśniami jidysz i ladino zaproszą Rosa Zaragoza & Ruso Sala & Bente Kahan.

W czasie Lata w Synagodze po raz pierwszy zostanie udostępniona publiczności mykwa - rytualna łaźnia, w której będzie można oglądać wystawę zdjęć Judah Passowa (czterokrotnego laureata World Press Photo) "Szkoccy Żydzi: tożsamość, przynależność i przyszłość" . Wernisaż zaplanowano 31 lipca o godz. 20. Ekspozycję przygotowała Agata Bartos. 

Lato w Synagodze zakończy 3 września pokaz filmu niemego „Zółty paszport” z Polą Negri w roli głównej z muzyką na żywo, którą zagrają Alicia Svigals&Marilyn Lerner.

 

Lato w Synagodze 2016

Lato w Synagodze 2016

Etniczna / ESK
Termin od 31 lipca 2016 18:00 do 3 września 2016 21:00

Miejsce Synagoga Pod Białym Bocianem

Zobacz
Zgłoś uwagę