Lao Che i Panny Wyklęte: wyjątkowy koncert w Parku na Wyspie

To będzie absolutnie wyjątkowy koncert. W najbliższą sobotę, dokładnie w 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w Parku na Wyspie Lao Che zagra całą płytę „Powstanie Warszawskie”, a Maleo Reggae Rockers przedstawi projekt Panny Wyklęte: Wygnane. Impreza pod szyldem „wROCK for Freedom” rozpocznie się o godz. 18.

  • lao che wrocław koncert

    Formacja Lao Che zagra w sobotę

  • lao che powstanie warszawskie

    Okładka legendarnego już albumu Lao Che "Powstanie Warszawskie"


Lao Che i całe "Powstanie Warszawskie"

To duże wydarzenie zwłaszcza dla fanów słynnej płyty Lao Che; ci wiedzą doskonale, że okazja, by usłyszeć całe „Powstanie Warszawskie” w autorskim wykonaniu, nie zdarza się często. Trudno się dziwić niechęci artystów do regularnych występów z tym niezwykłym materiałem – płyta niesie ze sobą niespotykany ładunek emocji, grać te piosenki ot tak, bez specjalnej okazji, byłoby dziś rzeczywiście niezręcznie. I dlatego Lao Che robi to rzadko, cieszmy się więc, że tym razem wystąpią we Wrocławiu. Warto przy okazji zdać sobie sprawę, że ten krążek ma już dziesięć lat. I że ze znanej tylko koneserom kapeli zrobił ogólnopolską gwiazdę, która wprawiła w zachwyt krytyków i publiczność – i to od tej woodstockowej po openerową.

A przecież decyzja, by sięgnąć do polskiej historii po wydarzenie tak tragiczne jak Powstanie i by z płyty zrobić album koncepcyjny, mogła zaowocować efektowną artystyczną katastrofą. Ryzyko popadnięcia w patos i kiczowatą martyrologię było ogromne. Lao Che się jednak udało i niemała w tym zasługa Huberta „Spiętego” Dobaczewskiego, wokalisty i autora tekstów. Jak „Powtanie Warszawskie” zabrzmi po latach, w wykonaniu zespołu, który od 2005 roku zdążył nagrać cztery kolejne albumy, zmienił się i dojrzał? Warto sprawdzić samemu. Nie, nie warto. Trzeba!

Maleo i dziewczyny

Ciekawie będzie również zobaczyć na żywo Maleo Reggae Rockers z projektem Panny Wyklęte: Wygnane. Stoi za nim oczywiście Dariusz Malejonek, lider zespołu, wcześniej muzyk takich legendarnych kapel jak Izrael, Armia czy Houk. Maleo w 2012 roku wraz z takimi artystkami jak Halinka Mlynkova czy Paulina Przybysz nagrał płytę „Morowe panny” o kobietach Powstania Warszawskiego, potem były albumy „Panny wyklęte” z 2013 r. (piosenki inspirowane losami Żołnierzy Wyklętych) i dwuczęściowe „Panny wyklęte: wygnane” (o losach kobiet, które walczyły wraz z Andersem, a po zakończeniu wojny musiały zostać na emigracji). We Wrocławiu u boku zespołu i jego szefa wystąpią Kasia Kowalska, Ania Rusowicz, Monika Borzym, Marika, Marcelina, Lilu, Kasia Malejonek oraz zespół Dziewczyny (Ania Szafraniec i Ola Nowak).

Koncert w Parku na Wyspie

Park na Wyspie to nowe miejsce na mapie koncertowej Wrocławia. Jest to teren między zoo a akademikami Politechniki Wrocławskiej, wcześniej był tam stadion wrocławskiej Ślęzy.

Bilety: 30 zł - 300 szt. wyłącznie rezerwacje: bilety@o2.pl, 40 zł - przedsprzedaż, 50 zł w dniu koncertu.
Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl,
Rezerwacje: bilety@o2.pl

O innych koncertach w rocznicę Powstania Warszawskiego przeczytacie w Wrocław na 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

 

Wydarzenia na go.wroclaw.pl
Koncert w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego: Lao Che i Panny Wyklęte

Koncert w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego: Lao Che i Panny Wyklęte

Koncert / Pop / Rock / W plenerze
Termin 1 sierpnia 2015 18:00

Miejsce Park na Wyspie

Zobacz
Zgłoś uwagę