Kurtyny wodne i zdroje na Rynku. Rusza sezon

Kurtyny wodne w kształcie krasnali można spotkać w północnej i południowej części wrocławskiego Rynku. Pierwsze w tym roku uruchomienie kurtyn zaplanowano na środę 22 czerwca.

  • Kurtyny wodne na Rynku,. Fot MPWiK Wrocław

    Kurtyny wodne na Rynku,. Fot MPWiK Wrocław


Kurtyny będą włączane w upalne dni, kiedy termometry będą wskazywały około 30 stopni Celsjusza. - Spacer w ich  pobliżu z pewnością poprawi  samopoczucie każdego podczas tak wysokich temperatur. Co ciekawe, latem woda z kurtyny osiąga temperaturę około 16 stopni Celsjujsza  – wyjaśnia Tomasz Jankowski rzecznik prasowy MPWiK S.A we Wrocławiu.

W okresie upałów ważne jest również spożywanie odpowiedniej ilości wody. MPWiK S.A przypomina mieszkańcom i turystom, że w kilku miejscach są ulokowane zdroje wodne, z których można napić się świeżej i dobrej wody. Zdroje zostały już sprawdzone przez służby sanitarne, które nie miały zastrzeżeń do jakości wody.  Zdroje znajdują się w następujących lokalizacjach: pl. Dominikański pl. Solny, ul. Oławska róg Świdnicka, pl. Grunwaldzki, pl. Jana Pawła II, ul. Naj. Św. Marii Panny, pl. Katedralny.

Zgłoś uwagę