Kurs dla kandydatów do szkoły oficerskiej

Dwa dni ciężkich ćwiczeń, a na koniec sprawdzian. Grupa młodych ludzi przeszła kurs przygotowujący do studiów wojskowych.

  • Inscenizacja Nocy Listopadowej w szkole oficerskiej, fot. WSO


Zajęcia w sali gimnastyczne, na bieżni, na siłowni i na basenie były w planach kursu przygotowawczego dla kandydatów do Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych. Uczestnicy spotykali się z oficerami prowadzącymi na co dzień szkolenia podchorążych. Dowiedzieli się jak przygotować się kondycyjnie do egzaminu sprawnościowego. To jeden z najważniejszych elementów rekrutacji do szkoły oficerskiej. Wymagania są wyśrubowane, a konkurencja duża. Co roku o przyjęcie na studia wojskowe zabiega od kilkunastu do kilkudziesięciu osób na miejsce.

Kolejny kurs dla potencjalnych kandydatów planuje się na marzec. Jednak na spotkanie z wykładowcami i podchorążymi będzie okazja już 28 listopada. W szkole oficerskiej w przeddzień Święta Podchorążego, które obchodzone jest w rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego, organizowany jest dzień drzwi otwartych. Będzie można obejrzeć izby żołnierskie, pracownie i sale wykładowe, w tym trenarżery i symulatory pola walki. W programie są także pokazy wyszkolenia taktycznego. Drzwi otwarte w Wyższej Szkole Oficerskiej w poniedziałek 28 listopada, w godz. 11-14.

W finale podchorążowie wystąpią w widowiskowej inscenizacji Nocy Listopadowej. Uczestnicy pokażą się w historycznych strojach. Prezentacja na placu apelowym o godz. 16.

Zgłoś uwagę