Kulturalne spacery dla rodziców z dziećmi i seniorów [PROGRAM]

Ruszył świetny projekt Fundacji Art Transparent – organizatora m.in. Przeglądu Sztuki SURVIVAL, który w tym roku odbędzie się po raz 18. – czyli kulturalne spacery dla rodziców z dziećmi i seniorów, podczas których będzie można bezpłatnie zwiedzić galerie czy muzea, zobaczyć najnowsze wystawy, uczestniczyć w oprowadzaniach kuratorskich, a także porozmawiać przy kawie. 

  • Fundacja Art Transparent

    fot. Fundacja Art Transparent


Kulturalne spacery, czyli Baby Art Walk i Senior Art Walk, potrwają do czerwca, a ich zwieńczeniem będzie wizyta w przepompowni Port Miejski podczas 18. Przeglądu Sztuki SURVIVAL, który w tym roku odbędzie się pod hasłem „Wasteland”. Organizatorem Baby Art Walk i Senior Art Walk jest Fundacja Art Transparent.

Zobaczcie cały harmonogram wiosennych spacerów:

Baby Art Walk i Senior Art Walk

Baby Art Walk i Senior Art Walk

Wystawa / Dla seniorów / Dla rodziców
Termin od 6 lutego 2020 do 30 czerwca 2020

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

BAW! się w środy o 13.00. Zacznijmy od kawy

Baby Art Walk to inicjatywa szczególnie przyjazna mamom, w tym mamom karmiącym. Od lutego do czerwca odbędzie się 8 spotkań w 10 galeriach sztuki.

Cykl rozpoczyna się 12 lutego wystawą „15% abstrakcji. Alfons Mazurkiewicz i Anna Raczyńska” w Mieszkaniu Gepperta. Spacerowi towarzyszyć będą rozmowy przy kawie w ramach międzynarodowej inicjatywy MOMMAS Coffee.

fot. Fundacja Art Transparent

– Projekt ma na celu powrót do tradycji spotkań w gronie kobiet, dzielenia się doświadczeniem rodzicielstwa, tworzenia przestrzeni do rozwoju i wsparcia – mówi Karolina Bieniek z Fundacji Art Transparent. Tego samego dnia uczestnicy spaceru obejrzą wystawę „Ślady” w Centrum Sztuki WRO, która szczególną uwagę poświęca przyrodzie.

W ramach odsłony wiosennej entuzjastów Baby Art Walk czeka jeszcze wizyta w Muzeum Teatru na wystawie „GOYA – DALI. Gdy śpi rozum, budzą się potwory”, prezentująca 160 grafik z cyklu Kaprysy Goi i ich interpretacji autorstwa Salvadora Dalego, oraz w Muzeum Współczesnym Wrocław na wystawie „Rzeka podziemna” Łukasza Rusznicy.

Spacery odbędą się także w OP ENHEIM, Starym Ratuszu, Galerii Arttrakt, Muzeum Pana Tadeusza i Pawilonie Czterech Kopuł.

Rezerwuj czwartki o czwartej!

Senior Art Walk to nowe działanie Fundacji Art Transparent. W ramach drugiej edycji projektu przygotowano aż 10 spotkań w 13 wrocławskich lokalizacjach.

– Celem SAW! jest aktywizacja społeczna i kulturalna seniorów, którzy są zainteresowani wystawami sztuki najnowszej w naszym mieście – mówi Ewa Pluta, kuratorka cyklu.

fot. Fundacja Art Transparent

Spacery rozpoczną się 6 lutego zwiedzaniem wystawy „Asana Fujikawa & David Hockney. Postacie płynącego świata” w OP ENHEIM i wizytą w Galerii Miejskiej.

W wybrane czwartki o czwartej seniorzy będą mieli okazję odwiedzić m.in. Centrum Sztuki WRO, Arsenał – Muzeum Miejskie Wrocławia i wystawę Kariny Marusińskiej pt. „Kamienie, które płaczą”, galerie BWA Wrocław Główny, BWA Studio na Ruskiej i FOTO-GEN (dawny Domek Romański) oraz poznać bliżej Zakład Narodowy im. Ossolińskich.

na podst. mat. prasowychZgłoś uwagę