Wrocław pracuje

Kto za tym stoi?

Projekt został zainicjowany w odpowiedzi na potrzeby lokalnego rynku pracy. Już od kilku lat Wrocław znajduje się w czołówce miast, w których następuje znaczny rozwój sektora usług biznesowych, a ilość miejsc pracy w tym sektorze z roku na rok wzrasta. Specyfika wrocławskiego rynku polega na dynamicznie rosnącej liczbie inwestycji międzynarodowych firm o profilu informatycznym, dzięki którym znacząco wzrosło zapotrzebowanie na pracowników o określonych umiejętnościach. Jak się okazuje tego typu umiejętności nie są zarezerwowane dla osób o wykształceniu wyłącznie informatycznym. Dlatego firmy z branży IT również są zainteresowane osobami, które dotąd opanowały jedynie podstawy lub też po prostu zainteresowane są programowaniem.

Miasto Wrocław we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy, Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz grupą przedsiębiorstw działających na wrocławskim rynku opracowała narzędzia kształcenia, a także przekwalifikowywania osób, które zainteresowane są pracą w firmach informatycznych.

Szkolenia skierowane są do wszystkich osób poszukujących pracy – często bez względu na profil ich wykształcenia. Zgodnie z założeniami, popartymi konsultacjami z przedsiębiorcami, osoby posiadające odpowiednie predyspozycje, w ciągu kilku miesięcy są w stanie nauczyć się języków programowania.Zgłoś uwagę