Kto kupi Zaułek?

Hotel na ul. Garbarskiej wciąż czeka na nabywcę

  • fot. wrocław.pl

  • fot. wroclaw.pl

  • fot. wrocław.pl

  • fot. wrocław.pl


Budynek mieści się na ul. Garbarskiej pod numerem 11. Jest położony w malowniczej okolicy, w sąsiedztwie gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego. Wczesną wiosną 2013 r. uczelnia, która jest właścicielem obiektu, zadecydowała o jego sprzedaży. Pomimo dobrej lokalizacji w centrum miasta starania władz UWr nie przyniosły dotychczas oczekiwanego rezultatu, czyli hotelu nie udało się sprzedać.

Na początku lipca został ogłoszony trzeci przetarg, informujący o woli sprzedaży tej nieruchomości.
Z uwagi na okres wakacyjny komisja przetargowa przedłużyła okres składania ofert do 20 września.– Gdyby udało się sprzedać nieruchomość, Uniwersytet Wrocławski planuje przeznaczyć uzyskane pieniądze na wyposażenie nowego budynku Biblioteki UWr – mówi Bogumił Dudczenko z Zespołu ds. Promocji w Biurze Rektora.

Pierwszy przetarg na sprzedaż hotelu Zaułek został ogłoszony na przełomie marca i kwietnia. Wartość obiektu została wówczas wyceniona na 4,1 mln zł., jednak do Uniwersytetu nie wpłynęła żadna oferta kupna. Podobnie było w drugim, czerwcowym przetargu. Mimo że za zgodą JM Rektora cena wywoławcza została obniżona o 10% wartości. Ogłoszona wówczas kwota sprzedaży obowiązuje także w toczącym się obecnie postępowaniu przetargowym - aby nabyć hotel Zaułek, należy dziś wydać blisko 3,7 mln zł.

ms

Zgłoś uwagę