Książki w prezencie na Boże Narodzenie [ZAKOŃCZONY]

Spragnieni nowości książkowych? Nie możecie znaleźć prezentów świątecznych? Książka może być fantastyczną alternatywą. Wygrajcie u nas ciekawe tomy od polskich wydawnictw, w tym także propozycje dla dzieciaków.

Konkurs trwa do środy 19 grudnia do 9.00.


Do wzięcia są:

Od Wydawnictwa Media Rodzina

  • 1 egz. książeczki „Kicia Kocia i Nunuś. Pa, pa smoczku!” Anity Głowińskiej (Kartonowa książeczka o małym Nunusiu i jego starszej siostrze. Ze smoczkiem w buzi Nunuś nie może zjeść jabłuszka. Nie może też powiedzieć Kici Koci, że chciałby iść na spacer. Kicia Kocia tłumaczy braciszkowi, że jest już duży i nie potrzebuje smoczka. Czy Nunuś to zrozumie?)
  • 1 egz. książki „Tata plecie. Jak uczesać córkę w idealny warkocz” Mattiego Airoli (Gdy pięcioletnia córka Mattiego zapytała, czy przyjaciółka mogłaby przychodzić codziennie, by czesać ją w warkocz francuski, Matti postanowił, że nie będzie gorszy. W końcu jak trudne może być plecenie warkoczy? Ojciec dwóch córek, bloger i samouk, w tej książce dzieli się swoimi sposobami na warkocze. Okazuje się, że nie trzeba mieć specjalnych zdolności ani doświadczenia, żeby zaimponować światu i uczesać dziewczynkę.)
  • 1 egz. książki „Dziecko z Kalkuty” Wandy Wajdy (Scholka to imię niewidomego i autystycznego niemowlęcia z domu Matki Teresy w Kalkucie. Autorka, wówczas też niewidoma, wraz z polskimi zakonnicami zaopiekowała się dziewczynką. Pokonała wiele przeszkód, przywiozła ją do Polski i została jej adopcyjną mamą. Wtedy też w ich życiu zaczęły dziać się rzeczy trudne i wspaniałe.)

Od Wydawnictwa Marginesy

  • 1 egzemplarz książki „Bezpański” Jakuba Ćwieka i Adama Bigaja (Książka jest zapisem przeszło trzydziestoletniej służby podinspektora Adama Bigaja, w latach 90. kierownika sekcji zabójstw na wrocławskim starym mieście, a później wieloletniego naczelnika wydziału kryminalnego na Rakowcu. Jak na co dzień wyglądała „psia służba”? Współpraca szeregowych milicjantów ze Służbą Bezpieczeństwa i z przedstawicielami Kościoła? Zabezpieczanie kolejnych papieskich pielgrzymek? Walka z przestępczością zorganizowaną, powodzią i dopalaczami?)

Od Oficyny Literackiej Noir sur Blanc

  • 1 egzemplarz książki „Durrellowie z Korfu” Michaela Haaga (Rodzina Durrellów została unieśmiertelniona w bestsellerowej książce Geralda Durrella pt. „Moja rodzina i inne zwierzęta” oraz jej serialowej adaptacji o tym samym tytule. Ale jaka była prawdziwa rodzina Durrellów? Czemu w ogóle trafili na Korfu i jakie były ich losy po opuszczeniu wyspy? Prawdziwa historia rodu jest równie zaskakująca i fascynująca, co fabuła książek Geralda, zaś Michael Haag - dzięki swoim bliskim kontaktom z Durrellami - jest dla niej idealnym narratorem.)
  • 1 egzemplarz książki „Łzy pajaca. Zima komisarza Ricciardiego” Maurizio de Giovanniego (Neapol, wiosna roku 1931. Przez miasto razem z lodowatym wiatrem przebiega wiadomość: Arnoldo Vezzi, wielki tenor, przyjaciel Duce, został znaleziony martwy w swojej garderobie w teatrze San Carlo tuż przed występem. Śledztwo ma prowadzić komisarz Luigi Alfredo Ricciardi, niezwykły śledczy, nielubiany przez przełożonych, ma głęboko skrywany sekret: od dzieciństwa widzi zmarłych w ostatnich chwilach życia i z daleka czuje ich ból.)
  • 1 egzemplarz książki „Zbiornik 13” Jona McGregora Środek zimy, pierwsze lata XXI wieku. Przebywająca na wakacjach dziewczynka zaginęła w pagórkowatym terenie w sercu Anglii. Wieśniacy zostają wezwani do pomocy w poszukiwaniach obejmujących całe wrzosowiska, policja organizuje blokady dróg, a do spokojnej zazwyczaj wsi zjeżdżają tłumy reporterów.)

Jak można wygrać

Aby wygrać książki trzeba do środy 19 grudnia do godz. 9.00 wysłać formularz konkursowy wpisując w jego treść imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego oraz napisać, do jakiej słynnej nagrody była nominowana książka „Zbiornik 13” Jona McGregora.

Nagrodę wygra co piąta osoba, która przyślę prawidłową odpowiedź. Zwycięzcy o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostaną poinformowani telefonicznie w tym samym dniu.Zgłoś uwagę