Książki Tadeusza Różewicza na 100. rocznicę urodzin [ZAKOŃCZONY]

Do wygrania są tym razem książki Tadeusza Różewicza i Adama Hawałeja, który poetę i dramaturga fotografował przez trzydzieści lat. Tomy zostały opublikowane nakładem Wydawnictwa Warstwy. Konkurs trwa do 8 października do 9.00.


Do wzięcia są

3 egzemplarze albumu „Śmietnik” Tadeusza Różewicza i Adama Hawałeja

Współpraca Adama Hawałeja z Tadeuszem Różewiczem trwała blisko trzydzieści lat, na które złożyły  się setki fotografii wykonanych w najróżniejszych okolicznościach. W Śmietniku znajdziemy zdjęcia dokumentujące nietypowy happening, jaki stał się udziałem poety, a który zainspirowany został dzikim wysypiskiem śmieci, jakie powstało niemal pod samymi oknami domu Różewiczów. Jacek Łukasiewicz tę nietypową sesję określa mianem monodramu - autor Kartoteki jest tutaj zarówno reżyserem, twórcą scenariusza, jak i jedynym aktorem - który bezsprzecznie powstał z myślą o przyszłych widzach. W końcu fotografowany Różewicz co rusz puszcza w naszą stronę oko, to spoglądając w obiektyw, to przyjmując dziwne pozy czy uśmiechając się wręcz zawadiacko. Poza fotografiami autorstwa Adama Hawałeja na książkę składają się ponadto trzy eseje autorstwa: Jacka Łukasiewicza, Witolda Kanickiego i Andrzeja Skrendy, w których autorzy mierzą się z mnogością interpretacji tego oryginalnego przedsięwzięcia. Nagroda w konkursie PTWK na Najpiękniejszą Książkę Roku 2016.

1 egzemplarz tomu „Wiersze przeczytane” Tadeusza Różewicza

„Co sprawia, że wiersz staje się poezją w rękach twórców? Co sprawia, że wiersz o miłości i wolności może być płytki i kiepski, a wiersz o szklance wody tragiczny i głęboki?” - pyta we wstępie do wyboru swoich wierszy Tadeusz Różewicz. wiersze przeczytane to niezwykły zbiór tekstów wybitnego poety, które autor wybrał i przeczytał na antenie Radia Kraków. Publikacja, na którą składa się kilkadziesiąt wierszy powstałych od czasów debiutu do lat ostatnich, ukazuje się po raz pierwszy w formie książkowej, do tego uzupełniona o płytę CD z zapisem autorskiej interpretacji tych tekstów. Ze względu na swój charakter, wydawnictwo to jest nie tylko unikalnym dokumentem literackim, ale także głosem poety mówiącym o potrzebie i sensie poetyckiego zapisu. I. nagroda w 55. Konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2014 (dział - literatura piękna).

Jak wygrać książki Wydawnictwa Warstwy

Nagrodę wygra co siódma osoba, która do piątku 8 października do godz. 9.00 przyśle formularz, a w treści wpisze swoje imię, nazwisko, numer telefonu i odpowie na pytanie, jaki tabloid Tadeusz Różewicz wyjątkowo chętnie czytał? Podpowiedź znajdziecie w tekście „Różewicz wiedział, że jak w ogóle nie czuję poezji”. Zwycięzcy o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostaną poinformowani telefonicznie w dniu rozwiązania konkursu.Zgłoś uwagę