Książki od Wydawnictwa Znak [ZAKOŃCZONY]

Portal wroclaw.pl jest patronem medialnym 28. Wrocławskich Targów Dobrych Książek (5-8 grudnia w Hali Stulecia).

Proponujemy Wam konkursy, w których nagrodami są książki wydawców prezentujących swoją ofertę w ramach imprezy. Tym razem nowości krakowskiego Wydawnictwa Znak.

Konkurs trwa do 21 listopada do 9.00.


Do wzięcia są:

1 egz. książki „Trzy bieguny” Leszka Cichego, Marka Kamińskiego i Julii Hamery (Takiego duetu jeszcze nie było. Himalaista, pierwszy zimowy zdobywca Everestu, i ekstremalny polarnik w jednej książce opowiadają o przygodach na granicy życia i śmierci, ryzyku, adrenalinie i o wyczynach, których nikt już nie powtórzy. Trzy bieguny to opowieść o pasji, ryzyku i męskiej przyjaźni.)

1 egz. książki „Korespondent” Marka Lehnerta (Marek Lehnert, jeden z najsłynniejszych głosów Polskiego Radia. Jako korespondent w Rzymie pracował od 1994 do 2017 roku.
Autor podjął próbę odpowiedzi na bardzo trudne pytania dotyczące Jana Pawła II i Lecha Wałęsy. Lehnert dostał się w głąb najbardziej tajemniczych i doniosłych wydarzeń w kościele w XX i XXI wieku.
Spisane wspomnienia przedstawiają mechanizmy rządzące Watykanem. Autor opowiada jakie towary są szmuglowane z Watykanu do Rzymu. Wspomina również anegdoty z podróży papieskich, a także opisał wyjątkowych gości pojawiających się w najmniejszym państwie na świecie.)

1 egz. książki „Gareth Jones. Człowiek, który wiedział za dużo” Mirosława Wlekłego (Niezwykła historia młodego dziennikarza, który jako pierwszy opowiedział światu prawdę o Wielkim Głodzie na Ukrainie. Życiorys Garetha Jonesa został opowiedziany przez Agnieszkę Holland w jej najnowszym filmie.
W 1933 roku młody dziennikarz Gareth Jones samotnie podróżuje na wschód, by zrobić wywiad z dyktatorem Józefem Stalinem. Podczas tej podróży dowiaduje się o „ukraińskim kryzysie”. Jako jeden z nielicznych zachodnich korespondentów dostaje się na ogarniętą terrorem Ukrainę, gdzie jest świadkiem największego głodu w historii ludzkości. Na własne oczy widzi sowieckie zbrodnie, słucha o ludziach umierających z głodu i aktach kanibalizmu. Po powrocie na Zachód mówi światu o Wielkim Głodzie. )

Jak wygrać książki

Aby wygrać książki trzeba do czwartku 21 listopada do godz. 9.00 wysłać formularz konkursowy wpisując w jego treść imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego oraz odpowiadając na pytanie, w którym roku Leszek Cichy wspólnie z Krzysztofem Wielickim stanęli zimą na Mount Evereście? Zgłoś uwagę