Książka „Wrocław Sport PRL” (konkurs zakończony)

Jaki był wrocławski sport w czasach PRL?

  • Wrocław Sport PRL

    Książka o historii wrocławskiego sportu w czasach PRL


Pod patronatem Miasta ukazała się, kolejna po „Sporcie w Breslau”, książka opisująca życie sportowe dawnego Wrocławia. Autor publikacji „Wrocław Sport PRL” Sławomir Szymański tym razem bierze na warsztat czasy PRL.

Jaki był wrocławski sport w czasach PRL-u? Na pewno był potęgą w latach 70., ale w kryzysowych latach 80. było już dużo gorzej. Faktem jest, że w pewnych okresach we Wrocławiu udawało się stworzyć sport na światowym lub przynajmniej wysokim poziomie.

Sportowy PRL we Wrocławiu miał swoją specyfikę i swój klimat. Opisywanie suchych wyników niewiele o tym wszystkim mówi, dlatego książka pomyślana została jako reportaż z przeszłości. Książka powstała dzięki wielu rozmowom ze sportowcami, kibicami, dziennikarzami, działaczami i naukowcami. Opowiadali o rywalizacji na boiskach, bieżniach, parkietach, torach, ringach itd. oraz o tym wszystkim, co działo się wokół. W ten sposób powstały historie sukcesów i porażek, jak również obraz sportowej, wrocławskiej codzienności tamtych czasów.

KONKURS ZAKOŃCZONY

Bardzo dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcy!

Pytanie nie było zbyt trudne – piłkarze Śląska Wrocław zdobyli mistrzostwo Polski dwukrotnie, było to w 1977 i w 2012 r. Przypomnijmy, że do wygrania była książka „Wrocław Sport PRL”.

„Wrocław Sport w PRL”

wyd. VIA NOVA

Ilość stron: 544

Autor: Sławomir Szymański, wrocławianin (ur. w 1979 r.), dr filozofii, historyk sportu, publicysta i nauczyciel akademicki.Zgłoś uwagę