Książka poetycka greckiego autora [ZAKOŃCZONY]

Konkurs trwa do 3 sierpnia do 9.00.


Mamy dla Was dwujęzyczny (polsko-grecki) tom poezji Pandelisa Boukalasa, greckiego kandydata w III edycji Nagrody Europejskiego Poety Wolności. To Nagroda Literacka Miasta Gdańska przyznawana co dwa lata, która wyróżnia i promuje zjawiska poetyckie o wybitnych wartościach artystycznych. Pandelis Boukalas mieszka w Atenach, jest poetą, tłumaczem antycznej literatury i eseistą, a pracuje jako dziennikarz. Jego wiersze na język polski przełożył Michał Bzinkowski, zaś książka gdańskiego wydawnictwa słowo/obraz terytoria trafia do Was z okazji gdańskiej rezydencji we Wrocławiu (30 lipca do 5 sierpnia) w ramach Kalicji Miast, programu współpracy Wrocławia jako ESK 2016 z sześcioma miastami w Polsce.

Aby wygrać książkę trzeba do środy 3 sierpnia do godz. 9.00 wysłać formularz konkursowy wpisując w jego treść imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego oraz napisać, w którym roku urodził się Pandelis Boukalas?

Wygrywa piętnasta osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe. Zwycięzca o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostanie poinformowany telefonicznie.Zgłoś uwagę