Krzyże dla działaczy Ruchu „Wolność i Pokój”

Krzyże Wolności i Solidarności otrzymali wrocławscy działacze Ruchu „Wolność i Pokój”. Uroczystość odbyła się 4 listopada 2016 r., w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu. Spotkanie będzie połączone z sesją historyczną poświęcona Ruchowi "Wolność i Pokój". Wstęp na spotkanie, które planowane jest do godz. 19, jest wolny.

  • Działacze Ruchu "Wolność i Pokój"

    Uczestnicy spotkania, źródło: CHZ


Krzyż Wolności i Solidarności przyznawany jest postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej za zasługi w działalności na rzecz niepodległości i suwerenności Polski oraz respektowania praw człowieka w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Odznaczenie to zostało ustanowione przez parlament jednocześnie z aktem restytucji Krzyża Niepodległości.

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczenia wręczył wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej prof. Krzysztof Szwagrzyk. Lista odznaczonych: Krzysztof Albin, Hanna Borguńska, Krystyna Budrewicz, Zuzanna Dąbrowska-Denisiuk, Jacek Fedor, Maciej Furmanek, Wacław Giermek, Piotr Golema, Erazm Humienny, Maciej Huzarewicz, Przemysław Jaworski, Jacek Kielar, Marek Krukowski, Roman Kucharski, Grzegorz Majewski, Wiesław Mielcarski, Grzegorz Mielczarek, Marek Niedziewicz, Artur Olszewski, Krystyna Osińska-Francuz, Paweł Raczyński, Krzysztof Smolnicki, Krystyna Stasiewicz, Paweł Zwatrzko, Magdalena Żurko.

Ruch „Wolność i Pokój” – sesja historyczna

4 listopada, w Centrum Historii Zajezdnia odbędzie się sesja historyczna poświęcona Ruchowi "Wolność i Pokój”

Ruch „Wolność i Pokój” – sesja historyczna

Ruch „Wolność i Pokój” – sesja historyczna

Termin 4 listopada 2016 10:00

Miejsce Ośrodek Pamięć i Przyszłość Centrum Historii Zajezdnia

Zobacz
Zgłoś uwagę