„Kroniki zakopiańskie” M. Krupy [ZAKOŃCZONY]

Konkurs trwa do 4 grudnia do 9.00.


Portal wroclaw.pl jest patronem medialnym 24. Wrocławskich Targów Dobrych Książek. Proponujemy Wam konkursy, w których nagrodami są książki wydawców, którzy zaprezentują swoją ofertę w ramach trwającej cztery dni imprezy (3-6 grudnia).

Tym razem mamy dla Was prezent od Wydawnictwa Czarne – 3 egzemplarze książki „Kroniki zakopiańskie” etnologa i przewodnika tatrzańskiego Macieja Krupy. To zbiór opowieści o ludziach i zdarzeniach z historii Zakopanego, Tatr i Podtatrza, „reportaże z przeszłości” wioski, a potem miasteczka, które powstało u stóp Tatr. Prywatna historia Zakopanego – subiektywna i emocjonalna, odległa od akademickiej dyscypliny, ale prawdziwa. Autor chętniej wybiera włóczęgów niż sportowców, chętniej pisze o wizjonerach niż o statecznych obywatelach, o górskich wycieczkach niż o akademiach ku czci.   

Maciej Krupa będzie podpisywał "Kroniki zakopiańskie" na stoisku Wydawnictwa Czarne w piątek 4 grudnia od 15.00-16.00.

Aby wygrać książkę „Kroniki zakopiańskie” od Wydawnictwa Czarne trzeba do piątku 4 grudnia do godz. 9.00 wysłać formularz konkursowy wpisując w jego treść imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego oraz odpowiadając na pytania:

  1. W który miejscu Zakopanego zginęła śmiercią samobójczą Jadwiga Janczewska, narzeczona Witkacego?
  2. Jak nazywa się słynna zakopiańska willa Karola Szymanowskiego?

Nagrodę wygra co piąta osoba, która przyślę prawidłową odpowiedź. Zwycięzcy o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostaną poinformowani telefonicznie.

Zgłoś uwagę