Kreatywne Poranki we Wrocławiu

Wrocław dołącza do 160 miast na całym świecie, w których organizowane są „Kreatywne Poranki” – spotkania z ciekawymi ludźmi przy śniadaniu. Pierwsze spotkanie już w piątek rano w Barbarze. Gościem będzie Grzegorz Bral, szef Teatru Pieśń Kozła. 


Tematem przewodnim poranka będzie słowo „Mystery”. Stanowi ono punkt wyjścia do wspólnych rozmów podczas prelekcji z gościem. Każdy może wziąć udział w wydarzeniu. Wystarczy zarejestrować się wcześniej i zarezerwować miejsce na stronie https://creativemornings.com/cities/wro. Zapisy już trwają.

CreativeMornings to międzynarodowa inicjatywa, która zrodziła się w Nowym Jorku. Wymyśliła ją w 2008 r. Tina Roth Eisenberg, projektantka, autorka bloga o designie Swissmiss oraz założycielka sklepu ze zmywalnymi tatuażami Tattly. We Wrocławiu jej pomysł postanowiła rozwinąć Katarzyna Budzyń-Pepłowska, która na co dzień prowadzi agencję PR Brand Voice. Zbudowała zespół, z którego pomocą powstał film pokazujący Wrocław jako najbardziej kreatywne i tętniące życiem miasto w Polsce. Produkcja została doceniona przez twórców CreativeMornings z Nowego Jorku i Katarzyna Budzyń-Pepłowska uzyskała licencję na organizowanie spotkań w swoim mieście.

Bohaterami filmu stali się artyści. Wśród nich znaleźli się m.in. malarze, przedstawiciele sceny teatralnej, tanecznej i cyrkowej, oraz wielu innych ludzi sztuki, bez których realizacja nie mogłaby powstać. Za produkcję odpowiedzialna jest grupa filmowa FATTMEDIA

Organizatorzy Kreatywnych Poranków zapraszają ludzi z pasją i dobrymi pomysłami, w każdym wieku i z różnymi doświadczeniami, by poznać ich sposób na rozwój i realizować wspólne cele. Uczestnicy Kreatywnych Poranków mają się wzajemnie inspirować i poznawać, a także integrować ze sobą, bo w Porankach chodzi właśnie o lokalność i sąsiedzkie znajomości.

Creative Mornings we Wrocławiu

Creative Mornings we Wrocławiu

Spotkania / Akcje społeczne
Termin 27 stycznia 2017 08:03

Miejsce Barbara. Infopunkt, kawiarnia, kultura

Zobacz

Piątkowym spotkaniom za każdym razem przypisane jest inne globalne hasło, które jest ustalane przez organizatorów z innych miast. 

„Każdy jest twórczy. Kreatywność wymaga odwagi i działania, uczciwości i ciężkiej pracy. Jesteśmy tu, by cię wspierać, świętować z tobą i dodawać odwagi, żebyś robił to, co kochasz. Wierzymy w siłę społeczności. Wierzymy w dzielenie się. Wierzymy w rozmowy twarzą w twarz, w uczenie się od siebie. Łączymy ludzi, których napędza pasja i cele. Mamy pewność, że będą inspirować siebie nawzajem i będą inspirować zmiany na swoich osiedlach i w miastach na całym świecie. Wszyscy są mile widziani.” – tak brzmi manifest Kreatywnych Poranków.

Spotkania CreativeMornings są bezpłatne dzięki wsparciu globalnych partnerów: Shutterstock, Wix, MailChimp oraz zaangażowaniu lokalnych firm, takich, jak Brand Voice oraz Grupa Me & My Friends. Organizatorzy zapraszają również do współpracy wolontariuszy, partnerów oraz sponsorów, którzy pomogą budować markę CreativeMornings we Wrocławiu. 

Zgłoś uwagę