Krajobraz Miasta – interdyscyplinarny projekt z warsztatami dla wrocławian

„Krajobraz miasta” – interdyscyplinarny projekt autorstwa Katarzyny Borys składa się z otwartych warsztatów, rezydencji artystycznej i finalnej instalacji audiowizualnej. Partnerami przedsięwzięcia są wrocławskie Centrum Technologii Audiowizualnych, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta, Laboratorium Zdarzeń Artystycznych oraz BarBarbara – Infopunkt ESK 2016.


Realizacja projektu rozpocznie się od darmowych warsztatów dla mieszkańców Wrocławia.Głównym zadaniem warsztatów będzie skonstruowanie obiektu dźwiękowego, będącego przełożeniem na kreację foniczną doświadczenia ze spotkania dwóch dźwiękowych przestrzeni – wewnętrznego krajobrazu uczestnika z krajobrazem miasta.

Warsztaty poprowadzą:

  • Katarzyna Borys (ur. 1986), która mieszka i pracuje w Göerlitz, Świeradowie-Zdroju, Warszawie i Wrocławiu. Ukończyła w ub. roku studia magisterskie z wyróżnieniem dziekańskim na ASP w Warszawie. Zajmuje się sztuką performance, instalacją audiowizualną, happeningami, filmem oraz współtworzy interdyscyplinarne projekty. Prowadzi warsztaty dla studentów z performansu i instalacji multimedialnej w ramach stażu na ASP w Warszawie.
  • Tomasz Stachura, absolwent Politechniki Wrocławskiej, specjalizacji akustyka na Wydziale Elektroniki i Telekomunikacji. Przygodę z muzyką elektroniczną, tworzoną za pomocą komputera, rozpoczął 10 lat temu, sukcesywnie poszerzając wiedzę z dziedziny syntezy dźwięku, produkcji muzycznej, nagrań terenowych i miksu materiału dźwiękowego. W pracy wykorzystuje środowisko Ableton Live Suite, budując buduję indywidualną bazę dźwięków i produkując własną muzykę.

Jak można wziąć udział w warsztatach, czytaj więcej:

Krajobraz Miasta: Obiekt Dźwiękowy – warsztaty

Krajobraz Miasta: Obiekt Dźwiękowy – warsztaty

Performance / Dla wszystkich
Termin od 23 lipca 2016 do 24 lipca 2016

Miejsce Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA)

Zobacz

Rezydencja artystyczna

W ramach projektu Krajobraz Miasta, od 25 lipca do 5 sierpnia podczas rezydencji artystycznej, Katarzyna Borys, Joanna Ogrodnik, Hana Slaninova, Marta Obiegła stworzą obiekt wizualny. Na podstawie powstałego w trakcie warsztatów z mieszkańcami Obiektu Dźwiękowego artyści będą poszukiwać relacji między dźwiękiem a obrazem. Jako bodziec mając jedynie dźwięk odbierany w ciemnej przestrzeni, będą mieli za zadanie ponownie przełożyć go na obraz. W ten sposób powstanie krajobraz Wrocławia – który w trakcie warsztatów stał się zinternalizowaną przestrzenią jego uczestników. 

Na finał: Obiekt Audiowizualny

Instalację Obiekt Audiowizualny trwający w czasie będzie można ogladać w Centrum Technologii Audiowizualnych przy ul. wystawowej (głowna instalacja) oraz przed BarBarą przy ul. Świdnickiej (instalacja towarzysząca) w weekend 5-7 sierpnia. Premiera 5 sierpnia o godz. 18.00. Wówczas odbędzie się również pokaz dokumentacji z realizacji projektu i spotkanie z artystami.

 

 

 

Zgłoś uwagę