8°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 11:00

3. KPR Kobierzyce brązowym medalistą Superligi

Szczypiornistki KPR-u Kobierzyce zostały brązowymi medalistkami mistrzostw Polski. Zarząd PGNiG Superligi Kobiet podjął decyzję o zakończeniu obecnych rozgrywek ze względu na pandemię koronawirusa i ustalenie końcowej klasyfikacji na podstawie aktualnej tabeli. Kobierzyczankom przypadło trzecie miejsce, a mistrzem Polski został MKS Perła Lublin.

Tym samym ostatnim meczem KPR-u w tym sezonie było starcie z późniejszym mistrzem z Lublina. 7 marca Perła wygrała w Kobierzycach 33:26 i umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli. Srebrne medale trafiły do zawodniczek Zagłębia Lublin.

W sezonie 2019/2020 Dolnoślązaczki rozegrały 20 spotkań, w których odniosły trzynaście zwycięstw i poniosły siedem porażek. Ostatni dni zawodniczki KPR-u spędziły w domach, skupiając się na treningach indywidualnych.

Ponadto zawodniczki – jako osoby rozpoznawalne w lokalnym środowisku południa aglomeracji wrocławskiej – razem z klubem, rozpoczęły w mediach społecznościowych akcję promocji profilaktyki koronowirusa. Promują zachowania prozdrowotne zgodne z zaleceniami władz sanitarnych, które pomagają w ograniczeniu zasięgu epidemii.