8°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 20:10

3. Koszykarki Ślęzy odpadły z rozgrywek o Puchar Polski

Podopieczne Arkadiusza Rusina już po pierwszym meczu zakończyły swój udział w turnieju finałowym Pucharu Polski w Gdyni. Wrocławianki przegrały w ćwierćfinale z Artego Bydgoszcz 80:93. W tym sezonie pozostała im już tylko walka o obronę mistrzostwa Polski.

To był jeden z najgorszych meczów Ślęzy w tym sezonie. Artego zdominowało to spotkanie od samego początku i zasłużenie awansowało do półfinału Pucharu Polski, w którym zmierzy się z CCC Polkowice. Głównym powodem porażki wrocławianek była słaba postawa w defensywie, o czym świadczy bardzo duża liczba punktów zdobytych przez rywalki.

Deklasacja już w pierwszej kwarcie

Artego z łatwością znajdowało drogę pod sam kosz, a do tego wykorzystywało otwarte pozycje na dystansie. Mecz zaczął się od prowadzenia bydgoszczanek 9:0, a Ślęza pierwsze punkty z gry zdobyła dopiero po upływie ponad sześciu minut. Rywalki już wtedy miały wysoką przewagę. Po pierwszej kwarcie wynosiła ona aż 18 punktów (31:13).

Koszykarki Ślęzy nie potrafiły znaleźć recepty na świetnie dysponowany atak Artego Bydgoszcz, fot. Ślęza Wrocław

Bydgoszczanki wypracowały sobie nie tylko wysoką przewagę. Złapały też swobodę grania. W drugiej i trzeciej kwarcie nadal trafiały z bardzo dobrą skutecznością. W pewnym momencie prowadziły nawet 70:43. Ślęza nie była w stanie nawiązać wyrównanej walki.

Została walka o obronę tytułu mistrza Polski

Coś pozytywnego o grze wrocławianek można było powiedzieć dopiero w czwartej kwarcie. Wtedy to kilka udanych akcji w obronie i w ataku pozwoliło Ślęzie zmniejszyć straty. O pokonaniu Artego nie było jednak mowy.

– To był bardzo dobry występ Artego w grze ofensywnej. Pierwsza połowa była dla nich znakomita, rzuciły 58 punktów. Dopiero w drugiej połowie było trochę więcej energii, jednak mecz był już rozstrzygnięty. To spotkanie potwierdziło nasze mankamenty w defensywie. To dla nas ostatni gwizdek. Jeśli się nie poprawimy, to ten sezon nie będzie dla nas dobrze wyglądał – powiedział Arkadiusz Rusin, trener Ślęzy Wrocław.

Teraz przed podopiecznymi Arkadiusza Rusina pozostała już tylko walka o obronę mistrzostwa Polski, fot. Ślęza Wrocław

Po odpadnięciu z Pucharu Europy i Pucharu Polski koszykarki z Wrocławia mogą się skupić już tylko na Energa Basket Lidze. Kolejny mecz w tych rozgrywkach Ślęza rozegra 28 stycznia o godz. 16.00. Wtedy to przed własną publicznością zmierzy się z Widzewem Łódź.

Ślęza Wrocław – Artego Bydgoszcz 80:93 (13:31, 25:27, 17:23, 25:12)

Ślęza: Agnieszka Kaczmarczyk 21 (2), Kourtney Treffers 15 (1), Sonia Ursu 12 (2), Marissa Kastanek 11 (3), Sharnee Zoll-Norman 8, Klaudia Sosnowska 7 (1), Zuzanna Sklepowicz 2, Tijana Ajduković 2, Janis Ndiba 2, Karina Szybała.

Turniej finałowy Pucharu Polski w Gdyni (19-21 stycznia)

Piątek (ćwierćfinały):Ślęza Wrocław – Artego Bydgoszcz 80:93Basket 90 Gdynia – AZS Politechnika Korona Kraków 89:46

Sobota (półfinały):CCC Polkowice - Artego BydgoszczWisła CanPack Kraków - Basket 90 Gdynia