Sprawdź się w lacrosse. Kosynierzy zapraszają na treningi

Trwa rekrutacja do zespołu pięciokrotnych i aktualnych mistrzów Polski w lacrosse. Wrocławscy Kosynierzy zapraszają do spróbowania swoich sił w „najszybszym sporcie na dwóch nogach”.


Pierwszy z treningów rekrutacyjnych klub organizuje 12 marca 2018 r. na boisku Młodzieżowego Centrum Sportu przy ul. Lotniczej 72, rozpoczęcie o godz. 19. Kolejne spotkania dla nowicjuszy zaplanowano na poniedziałki o 19 i środy o 20.30 do końca marca.

Poszukiwani są zawodnicy w wieku od 16 do 26 lat. Dobrze widziane jest doświadczenie sportowe. Na zajęciach wymagany jest jedynie typowy strój treningowy i obuwie typu korki – sprzęt do gry zapewnia klub.

– Osoby, którzy mają za sobą doświadczenie w innych dyscyplinach sportu trochę szybciej odnajdą się na boisku, ale zapraszamy wszystkich chętnych – mówi prezes KS Kosynierzy Wrocław, Kajetan Statkiewicz.

Treningi do końca marca są bezpłatne. Aby wziąć udział w treningu należy skontaktować się z klubem pod adresem e-mail: rekrutacja@kosynierzy.wroclaw.pl lub przez profil na Facebooku.

Czym jest lacrosse?

Lacrosse to zespołowa gra sportowa pochodzenia indiańskiego, której zasady ostatecznie ustalono w pierwszej połowie XIX w. w Kanadzie, gdzie uznano ją za sport narodowy. Rozgrywana na trawiastym boisku, polega na umieszczeniu za pomocą specjalnej, trójkątnej rakiety piłki w bramce przeciwnika. Drużyny liczą po 10 zawodników, a mecz jest podzielony na cztery 15-minutowe kwarty.

– Tempo meczu lacrosse jest niezwykle szybkie. Wymaga zarówno siły, jak i zręczności – a do tego jest to gra niezwykle widowiskowa. Nie bez przyczyny lacrosse jest za oceanem uznawany za najdynamiczniej rozwijający się sport zespołowy – dodaje Kajetan Statkiewicz.Zgłoś uwagę