Kosynierzy Wrocław vs Grom Warszawa

Koniec okresu przygotowawczego i ważny sprawdzian dla Kosynierów Wrocław - Mistrzów Polski w lacrosse już w ten weekend. W sobotę "Kosy" zmierzą się z brązowymi medalistami zeszłorocznego sezonu Polskiej Ligi Lacrosse - Gromem Warszawa.

  • mat. prasowe

  • mat. prasowe


Wiadomo, jak jest - bycie faworytem wcale nie pomaga, zwłaszcza w spotkaniu z mocnym przeciwnikiem - mówi Bartosz Kajor, obrońca Kosynierów i Reprezentant Polski. Warszawiacy pokazali ostatnio klasę w meczu z Krakowem - choć przegrywali już ośmioma bramkami, zniwelowali stratę do zaledwie dwóch punktów. Choć nie wygrali, udowodnili że się nie poddają. To spotkanie będzie od nas wymagało maksymalnego skupienia, aż do ostatniego gwizdka.

W sezonie zasadniczym rozgrywki odbywały się z podziałem na dywizje: Wschód i Zachód. W swojej grupie Kosynierzy zdeklasowali przeciwników, wygrywając wszystkie mecze i kończąc pierwszy etap sezonu z bilansem bramkowym 88:11! Mecz z gośćmi ze stolicy będzie otwierał drugą część rozgrywek - rywalizację w grupie Złotej, do której awansowały po dwie najlepsze drużyny poszczególnych dywizji.

Do tej pory zwycięstwa też nie przychodziły nam łatwo! Mimo to kontrolowaliśmy przebieg każdego ze spotkań i szliśmy "jak po swoje" - tłumaczy Tomasz Duong, zawodnik i prezes Kosynierów. Teraz nie będzie tak łatwo. Walka w drugiej, wschodniej dywizji, była bardziej zacięta, może się wydawać, że grają tam silniejsze zespoły. Wracamy do gry po intensywnie przepracowanej zimie, już nie możemy się doczekać, żeby sprawdzić się na boisku!

Dwa najlepsze zespoły Złotej grupy zmierzą się w czerwcowym finale ligi. Do tej pory Kosynierzy sięgali po złote medale trzykrotnie, nigdy nie zajęli miejsca poza podium. Mecz Kosynierzy Wrocław vs GROM Warszawa odbędzie się w sobotę, 09.04.2016r. na Stadionie Sztabowa. Wstęp wolny.

Zgłoś uwagę