Kosynierzy Wrocław kontra Grom Warszawa

Sobotnie popołudnie to także ważne wydarzenie dla fanów lacrosse’a. W jednym z klasyków Polskiej Ligi Lacrosse zmierzą się mistrzowie Polski Kosynierzy Wrocław z Gromem Warszawa.


Wrocławianie mają w tym spotkaniu coś do udowodnienia rywalom ze stolicy. Kosynierzy będą zdeterminowani, aby wziąć rewanż za porażkę z Gromem z początku kwietnia. Wtedy, na boisku przy ulicy Sztabowej najbardziej utytułowana drużyna w kraju uległa po dogrywce warszawiakom 8:9. W skali całej ligi było to wydarzenie bezprecedensowe, ponieważ kończyło hegemonię wrocławskiej drużyny na jej podwórku. Do tego meczu Kosynierzy byli niepokonani w stolicy Dolnego Śląska od ośmiu lat! Dodatkowo ta porażka była także pierwszą od ponad dwóch lat, gdy w wielkim finale lepsi okazali się, a jakże, zawodnicu Gromu. Mecz zatem z wieloma podtekstami, gwarantujący emocje od początku do końca.

Kosynierzy nie mogą sobie pozwolić na kolejne potknięcia jeśli chcą zapisać na swoim koncie kolejny tytuł mistrza kraju. Po nieudanej inauguracji rozgrywek w grupie „złotej” w następnej kolejce przyszło zwycięstwo z Kraków Kings. Sobotnie poraża może oznaczać dla którejś z drużyn bolesne pożegnanie się z miejscem na najwyższym stopniu podium rozgrywek o mistrzostwo Polski.
W spotkaniu będzie mógł wystąpić czołowy obrońca „Kos” Daniel Smaza, który w pierwszym pojedynku obu ekip doznał kontuzji ręki. Uraz na szczęście nie okazał się zbyt poważny i zawodnik już na początku maja powrócił do treningów. To ważne wzmocnienie wrocławskiej ekipy przed decydującymi potyczkami w grupie „złotej” i przed wielkim Weekendem Mistrzów, którego gospodarzem 25 czerwca będzie miasto Wrocław.

Początek spotkania o godzinie 13:00.

Zgłoś uwagę