Kosynierzy i Młode Pantery rozpoczynają rekrutację

Kosynierzy Wrocław, wielokrotny mistrz Polski w lacrossie oraz Panthers Wrocław (juniorzy), jeden z najbardziej utytułowanych klubów futbolu amerykańskiego w Polsce poszukują wzmocnień i ogłaszają wielką rekrutację.


Kosynierzy Wrocław to sześciokrotni zdobywcy tytułu mistrza Polski, którzy ogłosili rekrutację do swojej drużyny. Sztab czeka na wszystkich chętnych w wieku 16-26 lat, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tej nietypowej, jak na polskie realia, dyscyplinie. Szansę na angaż ma tak naprawdę każdy, nawet osoby, które dotychczas nie uprawiały żadnych sportów drużynowych.

– Jestem pewien, że każdy kto lubi wyzwania i ma ochotę przyswajać wiedzę od doświadczonych zawodników, będzie w stanie dość szybko opanować podstawy lacrosse – mówi Jan Rydzak, trener.

Jak się okazuje, po dobrze przepracowanym okresie jesienno-zimowym potencjalny kandydat może już w nadchodzącym sezonie zadebiutować w pierwszym składzie, walcząc o złoto Polskiej Ligi Lacrosse.

Klub jest otwarty na wszystkich chętnych, choć szczególnie poszukiwane są osoby leworęczne i chcące grać na pozycji bramkarza. Treningi rekrutacyjne prowadzone będą przez cały listopad na boisku Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław przy ul. Lotniczej 72. W poniedziałki od godziny 19.00 do 20.30, natomiast w środy od godziny 20.30 do 21.00.

Na zajęcia należy przynieść strój treningowy oraz obuwie sportowe – korki. Klub zapewnia resztę wyposażenia. W razie wątpliwości lub pojawiających się pytań zainteresowani mogą wysłać wiadomość za pośrednictwem Facebooka lub mailem na adres rekrutacja@kosynierzy.wroclaw.pl.

Młode Pantery także poszukiwane – 5 listopada, Stadion Olimpijski

Również jeden z najbardziej utytułowanych klubów futbolu amerykańskiego w Polsce poszukuje młodych talentów i organizuje trening rekrutacyjny, na który zaproszeni są wszyscy chłopcy urodzeni w latach 2001-2005.

Pantery gwarantują najwyższy poziom treningów, profesjonalny sztab szkoleniowy, zajęcia prowadzone w dwóch językach oraz doskonałą zabawę. Zainteresowani, którzy chcą spróbować swoich sił w tym emocjonującym sporcie, powinni wysłać wiadomość na adres mailowy: rekrutacja@pantherswroclaw.com, w treści podając: wiek, wzrost, wagę i listę uprawianych dotychczas sportów.

Należy pamiętać, aby na trening zabrać ze sobą strój sportowy i obuwie. Pierwsze zajęcia na Stadionie Olimpijskim już 5 listopada. Początek o godzinie 18.00.Zgłoś uwagę