Kormorany i Krossen Other w Sanatorium Kultury

W czwartek, 6 listopada, na scenie Sanatorium Kultury (dawne Puzzle) wystąpią weterani polskiej awangardy muzycznej zespół Kormorany. Obok legendarnych „wyjadaczy” zagrają stawiający pierwsze, ale za to mocne, kroki reprezentanci dolnośląskiej sceny niezależnej, czyli Krossen Other.

  • Kormorany

    Kormorany (mat.prasowe)

  • Krossen Other

    Krossen Other (mat. prasowe)


Kormorany – to autorzy plastyczno-muzycznych happeningów, mistrzowie muzyki teatralnej i filmowej, którzy działają na scenie muzycznej od ponad 25 lat. Znani z bezkompromisowego podejścia do własnej sztuki, którą traktują jako strumień wrażeń, poprzez który chcą wyrwać słuchaczy z codziennej rutyny. W czwartek Kormorany zagrają w składzie: Jacek „Tuńczyk” Fedorowicz (koncertował m.in. razem z Lechem Janerką w zespole Klaus Mitffoch), Piotr „Blusmen” Jankowski (członek Blues Corporation), Krzysztof „Konik” Konieczny (twórca ilustracji muzycznych do spektakli teatralnych w Polsce i na Słowacji), Artur „Gaja” Krawczyk (brał udział w projektach muzycznych m.in. w USA, Francji, Hiszpanii, Niemczech, na Węgrzech czy w Czechach).

Krossen Other – to trio założone przez Michał Adamkiewicza, Piotra Baxelerowicza i Kacpra Pietrenko w 2013 roku w Krośnie Odrzańskim. Muzykę, którą grają, określają jako No Wave – mariaż transu, nietypowych harmonii, postpunkowej dzikości i hałasu, oraz bardziej łagodnych i klasycznych motywów. Termin No Wave wyraża cel, jaki stawiają przed sobą członkowie zespołu: poszukiwanie własnej, oryginalnej tożsamości oraz niechęć do powtarzalności, populizmu, twórczego lenistwa. Wszyscy muzycy grają na gitarze, basie i perkusji, a podczas nagrywania i koncertów zamieniają się instrumentami. W kwietniu 2014 roku, we wrocławskim JINX Studio, nagrali pierwsze demo.

Koncert: Kormorany i Krossen Other, 6 listopada, godz. 20.00, Sanatorium Kultury, Przejście Garncarskie 2. Bilety – 20 zł (ulgowy) i 25 zł (normalny) do nabycia przed koncertem.

Zgłoś uwagę