„Koriolan” w Multikinie [ZAKOŃCZONY]

Konkurs trwa do 7.11 do godz. 10


Mamy dla nas 1 podwójne zaproszenie na „Koriolana” do Multikina Arkady Wrocławskie ważne w dniu 10 listopada do Multikina Arkady Wrocławskie.

Multikino i British Council, w ramach cyklu „National Theatre Live w Multikinie”, zapraszają ponownie 10 listopada o 19:00 na tetransmisję sztuki „Koriolan” („Coriolanus”), sztukę Williama Szekspira w reżyserii Josie Rourke z Tomem Hiddlestonem w roli głównej.

10 listopada o godz. 19:00 w Multikinie Arkady Wrocławskie widzowie będą mogli uczestniczyć ponownie w retransmisji dramatu Williama Szekspira pt.: „Koriolan”. Spektakl wyreżyserowała Josie Rourke, a w rolę generała Kajusa Marcjusza wcielił się Tom Hiddleston. „Koriolan” to jeden z mniej znanych dramatów Szekspira. Opowieść rozgrywa się w Rzymie. Obywatelom rzymskim zostają odebrane zapasy zboża, co prowadzi do zamieszek. Winą za taki stan rzeczy zostaje obarczony wielki generał Kajus Marcjusz, który ma pogardliwe nastawienie do ludu. Tymczasem do bram Rzymu zbliża się groźna armia Wolsków. Marcjusz wyrusza na bitwę. W końcu udaje mu się zdobyć miasto Koriole. Za niesłychaną odwagę generał otrzymuje zaszczytny przydomek Koriolan. Po powrocie do Rzymu bohater ubiega się o stanowisko konsula. Udaje mu się zdobyć przychylność Senatu, lecz lud go nie popiera. Koriolan, nie mogąc się z tym pogodzić, po raz kolejny głośno narzeka na lud. Wkrótce zostaje uznany za zdrajcę i wygnany z Wiecznego Miasta. Po tym zdarzeniu postanawia przyłączyć się do Wolsków i razem z ich armią uderzyć na Rzym. 

Aby wygrać zaproszenia trzeba do 7.11  do godz.10 wysłać do nas wypełniony formularz. W treści należy podać imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego i odpowiedzieć na pytanie konkursowe:

Kim był Koriolan?

Wygrywa piąta osoba, która udzieliła poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe. Zwycięzca o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostanie poinformowany mailowo.

 
Zgłoś uwagę