Konto osobiste

Oto rachunki, które dadzą zarobić

Mimo rosnących opłat bankowych, wciąż można znaleźć konto osobiste, za które nie trzeba płacić, ale nawet zarobić. Premia od banku może wynieść nawet półtora tysiąca złotych. Jakie warunki trzeba spełnić?

Coraz więcej banków podnosi obowiązujące u nich opłaty. Więcej płacimy za prowadzenie rachunku i najpopularniejsze usługi - przede wszystkim za operacje związane z kartami płatniczymi. To między innymi skutek zmian w opłacie interchange pobieranej przy każdej transakcji dokonanej kartą. Od nowego roku nie będzie ona mogła przekroczyć 0,5% kwoty transakcji. Obecnie jest prawie trzy razy wyższa.

Oprócz całkowicie darmowych rachunków znajdziemy również takie, za które nie będziemy płacić po spełnieniu kilku prostych warunków. Często wystarczy przelew wynagrodzenia na rachunek i wykonanie operacji kartą, aby zostać zwolnionym z opłat. Trzeba jednak pamiętać, że nawet w przypadku rachunku za prowadzenie którego bank nie pobiera opłat, często są one naliczane za niektóre operacje - korzystanie z bankomatów, przelewy, zlecenia stałe itp.

Inna grupa rachunków to takie, za użytkowanie których bank płaci swoim klientom. Na największe premię mogą jednak liczyć tylko klienci, którzy aktywnie korzystają z oferowanych im usług. Regularnie zasilają konto, często spłacą kartą, oprócz zwykłych przelewów korzystają również z poleceń zapłaty czy stałych zleceń.

Najczęściej spotykane promocje, dzięki którym można otrzymać pieniądze od banku, to: money back, czyli zwrot części zrealizowanych z konta płatności i transakcji bezgotówkowych kartą wydaną do konta i premie za aktywne użytkowanie konta. Do tego często dochodzą jeszcze promocje i rabaty u partnerów banku, dzięki czemu można taniej robić zakupy w ulubionych sklepach. Zyski mogą wynieś od kilku, nawet do kilkuset złotych miesięcznie.

Aby skorzystać z takiej możliwości, wystarczy zostać posiadaczem jednego z kilkunastu promocyjnych kont bankowych oferujących różnorodne premie. Czasem trzeba się pośpieszyć, ponieważ możliwość przystąpienia do części promocji jest ograniczona w czasie. Czytaj więcej...

Zgłoś uwagę