Wygraj udział w programie prof. Miodka!

20 i 21 września ekipa realizatorów „Słownika polsko@polskiego”, nadawanego w TV Polonia, będzie kręciła kolejne odcinki tego popularnego programu. I ponownie czytelnicy naszego portalu będą mogli w nim „zagrać razem z prof. Janem Miodkiem. 

  • Nagranie programu "Słownik polsko@polski"

    fot. D. Dyner


Jak przebiega realizacja programu – możesz przeczytać i obejrzeć w naszej relacji z planu telewizyjnego.

Oprócz tego, że będzie można podpatrzeć, jak kręcone są odcinki „Słownika polsko@polskiego”, każda z osób, która zasiądzie na widowni programu, otrzyma książkę prof. Miodka z jego dedykacją. Będzie także okazja do rozmowy z Profesorem, a także uwiecznienia tej chwili na fotografii. 

Udział w naszym konkursie to także szansa na aktywny występ w programie, ponieważ w jego trakcie publiczność obecna w studiu ma możliwość zadawania własnych pytań prof. Miodkowi. Jeśli więc masz jakieś problemy z polszczyzną, nie zmarnuj okazji, by je rozwiązać! Szczególnie serdecznie zapraszamy mieszkających i przebywających we Wrocławiu obcokrajowców.

Tym razem mamy 10 wejściówek, które rozdamy wśród autorów poprawnych odpowiedzi na poniższe pytanie:

Czy przymiotnik wrocławski podlega stopniowaniu?


Na odpowiedzi czekamy do poniedziałku, 15 września, do godz. 12.00. Prosimy również o podanie w e-mailu imienia i nazwiska oraz nr. telefonu kontaktowego. Z laureatami skontaktują się realizatorzy programu.  

KONKURS ZAKOŃCZONY!

   

Zgłoś uwagę