Trwa konkurs na menedżera Pracowni Komuny Paryskiej 45

Do 10 lutego br. są przyjmowane zgłoszenia do konkursu na  menedżera Pracowni Komuny Paryskiej 45 – kulturalnej przestrzeni dla aktywności mieszkańców Przedmieścia Oławskiego. Oczekuje się osób i podmiotów, które opracują i wdrożą pomysły na działalność Pracowni w 2018 r. 

  • fot. Alicja Kielan


Pracownia Komuny Paryskiej 45 jest przestrzenią do działań artystycznych oraz wymiany doświadczeń pomiędzy lokalną społecznością a zaproszonymi artystami i animatorami. Działania kulturalne tam trwające mają na celu przede wszystkim integrację lokalnej społeczności, a w dłuższej perspektywie rewitalizację i zmianę oblicza całego Przedmieścia Oławskiego.

Pracownia jest otwarta dla mieszkańców w każdym wieku – dotychczas prowadzono tam zarówno zajęcia artystyczne dla najmłodszych, jak i programy aktywizacyjne dla seniorów, a także wystawy, koncerty, pokazy filmowe i spotkania informacyjne dla mieszkańców osiedla.

Kulturalna aktywność na Przedmieściu

Pracownia ma bezpłatnie upowszechniać i przyciągać mieszkańców do uczestnictwa w kulturze, a także organizować wydarzenia kulturalne i animacyjno-społeczne.

– Czekamy na zgłoszenia pomysłów, które zaangażują mieszkańców i wykorzystają potencjał Przedmieścia Oławskiego i wrocławian. Poszukujemy menedżerów z programem na działania w Pracowni od marca do grudnia 2018 – mówi Bartosz Zubik, koordynator konkursu.

Kto może startować w konkursie

Dzięki otwartej formule w konkursie mogą wziąć udział zarówno mieszkańcy Przedmieścia Oławskiego i innych części Wrocławia, jak i organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne czy też podmioty gospodarcze.

Zwycięzcy na realizację swojego programu otrzymają wsparcie finansowe w wysokości 35 tys. złotych brutto. Do ich dyspozycji oddane zostanie wyposażenie techniczne Pracowni, zostaną także zwolnieni z opłat za czynsz i media.

Poszukiwanie nowego menedżera Pracowni potrwa do 10 lutego. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 20 lutego 2018 r.Zgłoś uwagę