KONKURS na 10 lat Brave Festival

Mamy dla Was bilety na najciekawsze wydarzenia


Brave Festival obchodzi w tym roku jubileusz 10-lecia. Przez te lata we Wrocławiu wystąpiło 920 artystów pochodzących z 50 krajów w trakcie blisko 650 wydarzeń – spektakli, koncertów, warsztatów, paneli dyskusyjnych. Tegoroczna edycja Brave Festival ruszy dokładnie za miesiąc - 4 lipca.

Brave Festival to festiwal, w czasie którego występują artyści głęboko zanurzeni w tradycji, obyczajach i rytuałach swoich ojczystych krajów. Dzięki temu, mogą się sprzeciwiać wypędzeniom z kultury. Festiwal ludzi odważnych jest organizowany we Wrocławiu od 10 lat, ale wydarzenia towarzyszące obejmują również inne miasta – przez dekadę Brave Festival objął 15 miast Polski. – To, że do tej pory dotarło do nas prawie tysiąc artystów jest czymś niezwykłym – mówi Grzegorz Bral, dyrektor i pomysłodawca Brave Festival. – Dla mnie każdy Brave Festival to coś nowego, nieznanego. Nie da się zebrać w jednym mianowniku wszystkich edycji, wiadomo jest tylko, że Brave na festiwalowej mapie Polski jest czymś niepowtarzalnym – dodaje.

 

9 lat Brave Festival

Najdalszy zakątek świata? Na Brave Festival w 2010 roku można było spotkać Lorenzo Aillapana, Człowieka Ptaka z indiańskiego plemienia Mapuche. Przebył on 13 250 km, aby dotrzeć do Wrocławia z regionu Arucania w środkowym Chile.

Największa grupa artystów? 20-osobowa grupa Mamuthones z Sardynii, która w 2011 roku zaprezentowała podczas festiwalu procesję Czarnych Masek na Ostrowie Tumskim.

Najbardziej nietypowa przestrzeń? Brave Festival to nie tylko występy artystów na scenie. To także spektakle wkraczające w przestrzeń nie kojarzącą się ze sztuką. W 2009 roku w zakładzie karnym w Kłodzku aktorzy Teatru Więziennego „Po drodze” wystawiali ,,Makbeta”.

Najbardziej międzykulturowy zespół? Blind Note, składający się z muzyków z 6 krajów: Senegalu, Turcji, Meksyku, Belgii, Armenii i Madagaskaru. Totalny eklektyzm artystów można było poczuć i usłyszeć – zespół wystąpił w całkowitych ciemnościach.

Najstarszy artysta? Bi Kidude z Zanzibaru, która miała ponad 100 lat. Gościła na Brave Festival dwukrotnie - w 2010 i w 2012 roku.

10. edycja Brave Festival rozpocznie się 4 lipca pokazem filmowego hitu z lat 20. - ,,Światła Azji”. Seansowi będzie towarzyszyła muzyka grana na żywo przez zespół muzyków z Radżastanu. W ramach Przeglądu Filmowego zobaczymy 28 starannie wyselekcjonowanych filmów. Oprócz tego we Wrocławiu zaprezentują się wybitni artyści, m.in. choreograf i kapłan Voodoo - Koffi Kôkô, tancerka baletu klasycznego - Melanie Lomoff, czy Ziya Azazi, wykonujący wirujący taniec derwiszy we własnej interpretacji. Na widzów czekają warsztaty, artystyczne konfrontacje, dyskusje i spotkania  z artystami.

Program 10. Brave Festival


Bilety - w cenie od 10 zł - i karnety festiwalowe już w sprzedaży 

 

Konkurs! Wygraj bilety na 10. Brave Festival

Mamy dla Was 5 podwójnych zaproszeń na najciekawsze wydarzenia 10. edycji Brave Festival. Każdej edycji festiwalu towarzyszy plakat, na którym widnieje twarz promująca festiwalowe wydarzenia. Prezentujemy je poniżej.

10 edycji Brave Festival - 10 twarzy

1. Brave Festival "Magia głosu"


  2. Brave Festival "Głosy Azji"


3. Brave Festival "Zatopione Pieśni"


4. Brave Festival "Rytuał zaczyna się w Afryce"


5. Brave Festival "Wszystkie Modlitwy Świata"


6. Brave Festival "Zaklinacze"


7. Brave Festival "Maska"


8. Brave Festival "Wtajemniczenia kobiet"


9. Brave Festival "Zaginiony rytm"


10. Brave Festival "Święte ciało"

Wybierz najbardziej odważną Twarz festiwalu spośród postaci towarzyszących poprzednim edycjom wydarzenia i uzasadnij swój wybór a odpowiedź prześlij do nas za pomocą poniższego formularza. Konkurs trwa do poniedziałku 9 czerwca do godz. 12.

 Do wygrania są podwójne zaproszenia na:

  1. Otwarcie festiwalu, czyli pokaz niemego filmu z zespołem na żywo Divana Ensemble
  2. Występ Ramy Vaidyanathan
  3. Występ Koffi Koko
  4. Występ Rupinder
  5. Występ zespołu Balega

 

Zgłoś uwagę