Stwórz komiks o Nadodrzu

Konkurs „Mój Własny Komiks o Nadodrzu” jest organizowany przez Kontury Kultury, czyli Strefę Edukacji Twórczej. Do udziału w nim zaproszono dzieci i młodzież z wrocławskich podstawówek i gimnazjów. Celem konkursu jest przedstawienie w ciekawej formie obrazkowej historii związanej z wrocławską dzielnicą Nadodrze.

  • kontury kuntury wrocław konkurs na komiks

  • konkurs kontury kultury wrocław komiks

    Prace można nasdyłać do 31 października


Nie trzeba mieszkać na Nadodrzu, nie trzeba codziennie na nim bywać. Trzeba po prostu chcieć je poznać i opowiedzieć o tym w komiksie. - Chcemy w ten nieco inny sposób wypromować tę dzielnicę – mówi Paweł Stafij z Konturów Kultury. - Konkurs kierujemy głównie do dzieciaków i młodzieży z Nadodrza, ale nie ograniczamy się tylko do młodych mieszkańców tej części miasta. Być może dzięki konkursowi ktoś pozna te dzielnicę. Tematyki nie narzucamy, liczymy na kreatywność młodzieży. Technika wykonania też jest dowolna, jednak nastawimy się głównie na prace wykonane własnoręcznie, na papierze. Można więc użyć kredek, ołówków, akwareli, a jeśli ktoś ma dużo cierpliwości może wykona komiks techniką kolażu – dodaje.

Nagrody i wyróżnienia będą przyznawane w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i szkoły gimnazjalne. Osoby nagrodzone i wyróżnione oprócz nagród rzeczowych, wezmą udział w warsztacie tworzenia komiksów poprowadzonym przez profesjonalistę. - Ponadto chcemy, aby najlepsze prace stworzyły wystawę, którą zaprezentujemy 16 listopada podczas imprezy „Literackie Kontury”, w siedzibie Konturów Kultury – dodaje Paweł Stafij.

Wymagania komiksowe i konkursowe

Wymagana forma komiksu to strona A4, układ pionowy, dowolna liczba kadrów na stronie, a objętość od 2 do 4 stron. Każdy uczestnik konkursu może zgłosić jedną pracę.

Przyjmowanie prac trwa do 31 października. Można je przesłać pocztą lub złożyć osobiście w Konturach Kultury-Strefie Edukacji Twórczej, ul. Jagiellończyka 10a 50-240 Wrocław, z dopiskiem: „Konkurs na komiks” wraz ze stosownym oświadczeniem dotyczącym przetwarzania danych osobowych.

Szczegółowe informacje i regulamin konkursu znajdziecie na TUTAJ.

 

 

 

ulaj

Zgłoś uwagę