Konkurs filmowy „Młodzi o Wrocławiu”. Wybrano zwycięzcę

Mateusz Jankowski, autor pomysłu na scenariusz filmu krótkometrażowego „Finding Wroclove”, który promuje Wrocław, odebrał główną nagrodę (czyli kamerę Go Pro) w kinie Nowe Horyzonty.

  • młodzi o wrocławiu

    Zwycięzcy konkursu – Mateusz Jankowski i Dominik Watin


„Finding Wroclove” to ciepła opowieść o dwojgu ludzi, którzy w dużym mieście szukają miłości i mają szansę ją znaleźć z pomocą wrocławskich krasnali. W rolach głównych zobaczymy aktorów Izabelę Baran i Sebastiana Cybulskiego, a reżyserem krótkometrażówki jest Dominik Watin. Film w momencie rozstrzygnięcia konkursu, czyli o północy 30 listopada miał 11400 odsłon.

Wymyślony przez Fundację Inkubator Innowacji konkurs „Młodzi o Wrocławiu” (pod patronatem merytorycznym Europejskiej Stolicy Kultury 2016) jest przeznaczony dla młodych, początkujących filmowców z gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i studentów. Prace (gatunek dowolny - od komedii po kryminał) przygotowywano osobno albo w grupach liczących maksimum dwie osoby, a początkujący artyści pracowali na specjalnych warsztatach filmowych. Warunkiem sukcesu było zawarcie w tekście humoru, pozytywnych wibracji i w jak najciekawszy sposób przedstawić stolicę Dolnego Śląska. W czerwcu gotowe scenariusze (nadesłano ponad 100 prac!) obejrzało jury, wybierając najciekawsze propozycje.

Laureatom trzech pierwszych nagród stworzono możliwość realizacji ich scenariuszy przez profesjonalne ekipy filmowe. Efekt? Trzy nakręcone krótkie metraże Mateusza Jankowskiego („Finding Wroclove”), Krystiana Poprawy („Mural”) i Tobiasza Hurnego („Przyjedź do Wrocka”), które umieszczono na YouTube Fundacji Instytutu Innowacji i poddano pod głosowanie internautów.

Zgłoś uwagę