Konkurencyjne Miasta

Co zrobić, by polskie aglomeracje były bardziej atrakcyjne dla biznesu, inwestycji i ludzi – na te tematy będą rozmawiać przedstawiciele polskich miast i burmistrzowie miast europejskich. Okazją będzie, zorganizowana w Warszawie konferencja „Konkurencyjne Miasta”.


15 maja, odbędzie się w Warszawie pierwsza międzynarodowa konferencja „Konkurencyjne Miasta: przyciąganie kapitału ludzkiego, inwestycji i biznesu”, zorganizowana przez organizację Urban Land Intitute Polska.

Uczestnikami konferencji będą przedstawiciele władz polskich i zagranicznych miast, eksperci specjalizujący się w tematyce dotyczącej konkurencyjności i rozwoju metropolii oraz ponad 150 liderów sektora nieruchomości. W spotkaniu weźmie udział prezes Zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

– Dotychczas swój udział w konferencji potwierdzili przedstawiciele władz Warszawy, Poznania, Wrocławia, Łodzi i Gdyni, którzy mogą służyć dobrym przykładem dla innych miast – mówi John Bańka, partner w Colliers International i założyciel oddziału ULI (Urban Land Institute) w Polsce. 

Kluczowe elementy konkurencyjnych miast

O planowaniu, urbanistyce i wizji opowie Valentino Castellani, były burmistrz Turynu, a o infrastrukturze i łączności – Brian Field, starszy ekonomista z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Edukacja wyższa, umiejętności i innowacje będą tematem prelekcji Mike’a Emmericha, prezesa New Economy Manchester. Temat identyfikacji wizualnej miast oraz internacjonalizacji poruszy Mateu Hernández Maluquer, prezes Barcelona Global. Z kolei o przywództwie, partnerstwie i organizacji opowie Deborach Mountford z OECD.

Panel dyskusyjny

Jaka jest specjalizacja i przewaga konkurencyjna poszczególnych miast polskich? W jaki sposób walczą one o uwagę inwestorów, nowych pracowników, studentów, turystów? Jak wypadają na tle świata pod względem infrastruktury, kapitału ludzkiego, jakości życia i wizerunku? Co jest potrzebne, by nasze miasta stały się bardziej konkurencyjne? To tylko niektóre z pytań, które padną podczas panelu dyskusyjnego zorganizowanego z udziałem przedstawicieli władz polskich metropolii.

Wizja a rzeczywistość

Podczas konferencji zaplanowano również panel biznesowy „wizja a rzeczywistość” dotyczący różnych branż mających wpływ na rozwój i konkurencyjność miast. Tematy poruszane podczas panelu będą dotyczyć m.in. budownictwa i branży deweloperskiej, usług finansowych, zasobów ludzkich, informatyki i telekomunikacji, produkcji, sprzedaży detalicznej, transportu i turystyki.

Szczegóły oraz formularz rejestracyjny – tutaj.Zgłoś uwagę