Koniec wakacji. Gdzie się wybrać? [LISTA IMPREZ]

Koniec wakacji, koniec urlopów - czas na powrót do szkoły i  do pracy. Gdzie jeszcze warto się wybrać? To kilka propozycji. Pełna lista weekendowych atrakcji - jak zawsze - będzie dostępna czwartek w naszym zestawieniu Wrocław na weekend. Na razie kilka propozycji również dla tych, kórzy muszą zaplanować czas najmłodszym.


Wtorek – piątek

Zajęcia w Multicentum

Jeszcze do końca sierpnia Multicentum w Mediatece przy pl. Teatralnym 5 zaprasza dzieci wraz z rodzicami na zajęcia. W ofercie m.in. warsztaty konstruktorskie w oparciu o klocki K’NEX czy wirtualne zabawy muzyczne, graficzne i animacyjne.

Wtorek-piętak, z pominięciem środy, godz. 12.00-15.00
dla rodziców z dziećmi do 6 roku życia, nie obowiązują zapisy
wstęp bezpłatny.

Na lekcje do Muzeum

Jeszcze do końca tygodnia Muzeum Miejskie we Wrocławiu zaprasza na lekcje muzealne. Do wyboru m.in. "Trafił jak kulą w płot! Przysłowia z orężem tle" w Arsenale Miejskim,  "Portret inaczej" oraz "Zostań kartografem. Rysujemy mapy Śląska w Pałacu Królewskim czy "Ciekawostki z życia wybitnych mieszkańców Wrocławia" w Starym Ratuszu. W ofercie również spacery po Rynku i okolicy.

Zapisy, informacje i szczegóły na stronie Muzeum.

Piknik naukowy na Bielanach

Park nauki zorganizowano w pasażu Parku Handlowego Bielany, tuż obok salonu EMPiK. Najmłodsi odkrywcy i ich rodzice mogą sprawdzić, jak dzięki różnym prawom fizyki i mechaniki funkcjonują znajdujące się tam urządzenia. Można pobawić się w prawdziwy „głuchy telefon” i zgadywać, skąd dobiega głos w niezwykłej tubie. Dla majsterkowiczów i miłośników samodzielnych eksperymentów przygotowano punkt ze specjalnymi lekkimi piankami – można je dowolnie formować, budując z nich bramę, altankę, a nawet labirynt.

Interaktywny park edukacji
czynny do 31 sierpnia w godzinach otwarcia Parku Handlowego Bielany  (pon.-sob. 10.00-21.00, niedz. 10.00-20.00)
wstęp wolny

Czwartek

A może komiks?

 W czwartek, 28 sierpnia, przypada Międzynarodowy Dzień Publicznego Czytania Komiksu. Z tej okazji wrocławska czytelnia komiksu "Tymczasem....." działająca w Centrum Kultury "Zamek" zaprasza na wspólne czytanie komiksów. Na miejscu dostępnych jest blisko 150 książek i komiksów. Na czytelników czekają  wygodne pufy, klimatyczne kanapy, chilloutowa muzyka oraz serwis kawowy, można korzystać z istniejących zbiorów lub przyjść z własnymi komiksami. Akcji towarzyszy konkurs na najciekawsze zdjęcie czytania komiksu.

Międzynarodowy Dzień Publicznego Czytania Komiksu
28 sierpnia (czwartek) - od świtu do zmierzchu
Czytelnia komiksu "Tymczasem..." w Centrum Kultury "Zamek", pl. Świętojański 1
wstęp wolny

 

Wakacje w Ossolineum

Spotkanie z historią, literaturą i sztuką połączone z zajęciami plastycznymi i rozgrywkami w grę planszową "Piast". Wykład: Wenecja północy, czyli opowieści o mostach wrocławskich

28 sierpnia (czwartek), godz. 11.00, dla dzieci w wieku 7–12 lat
udział w zajęciach jest bezpłatny, ale obowiązuje rezerwacja: tel: 71 335 64 83 (pn-pt w godz. 8.00 – 15.00); mail:edukacja@znio.pl.
spotkania trwają ok. 1,5 godziny i odbywają się w gmachu głównym Ossolineum, ul. Szewska 37 – wejście od Zaułka Ossolińskich

Świebodzki Targ Kultury

Od czwartku do soboty to miejsce będzie tętnić życiem i być może stanie się kolejnym kulturalnym centrum Wrocławia

 • 18.10 – Spotkania: dr Molecki Świebodzkim targiem - o przeszłości i przyszłości wrocławskich dworców czołowych
 • 18.000 – 22,00 – Pogotowie rowerowe oraz pokaz: Początek reinkarnacji (malowanie stalowej ramy)
 • 22.00 – Rowerowe Kino Plenerowe: Unstoppables, reż. Daniel Jariod, Hiszpania/Wielka Brytania 2014, 86’ 

Piątek

Świebodzki Targ Kultury

 • 18:00 - Spektakl improwizowany „100% niewiadome”
 • 20:00 – Koncert Young Stadium Club
 • 22:00 – Kino Plenerowe: „Holy Motors”, Francja 2012/110 min, reż. Léos Carax, scenariusz: Léos Carax

Sobota

Piknik lotniczy w Szymanowie

W programie m.in. akrobacje szybowcowe, przeloty samolotów Cessna, F 16, pokazy formacji Żelazny, skoki spadochroniarzy, koncerty  i pokaz sztucznych ogni.

30 sierpnia (sobota), godz. 12.00-21.00, Lotnisko Szymanów

Festiwal Kolorów

Festiwal Kolorów (Festival of Colours) to coraz bardziej popularna zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę przez tysiące ludzi różnokolorowych proszków, które tworzą wielką chmurę barw! Festiwal wypełnia atmosfera wiecznej wesołości. Młodzi i starsi, wszyscy tańczą, śpiewają i bawią się, rzucając Kolory w powietrze.  W programie również flashmob i zumba, koncerty i afterparty. Wyrzut kolorów o godz. 18.00 i 19.00

30 sierpnia (sobota), godz. 16.00-21.00, Dworzec  Świebodzki

Świebodzki Targ Kultury

Rozkład jazdy na sobotę

 • 12:00 – 16:00 – Wrocławski Bazar Smakoszy
 • 12:00 – 16:00 – Warsztaty i animacje dla dzieci
 • 16:00 – … – Festiwal kolorów (www.festiwalkolorow.pl)

II Korowód Nadziei

Barwna parada organizowana przez Fundację ,,Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” oraz Straż Miejską Wrocławia na rzecz dzieci chorych na nowotwory. W korowodzie wezmą udział m.in. leszczyńskie mażoretki, Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych we Wrocławiu, kapele ludowe, grupy artystyczne, zespoły dziecięce i wielu innych przyjaciół Fundacji.

30 sierpnia (sobota), godz. 16.00. Korowód wyruszy z placu zieleni przy ul. Ślężnej (za CH Arena) o godzinie 16.00, na Rynek dotrze ok. 16.30, gdzie czekać będzie mnóstwo atrakcji dla małych i dużych, m.in. prezentacje koni Straży Miejskiej, wystawa aut retro, kwesty czy występy artystyczne

Niedziela

Wrocławskie Święto Mąki w Ogrodzie Botanicznym

Piknikowi towarzyszą zespoły muzyczne, konkursy dla rodziców i dzieci a także kramiki z wdzięcznym rękodziełem. Na miejscu –oprócz bohatera dnia czyli wypieków z maki – również miody, grill i konkurs wypieków na najlepszy chleb.

31 sierpnia (niedziela) – godz. 11.00-18.00, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego

Bajkobus przed aquaparkiem

Spektakl Bajkobusu TESLA vs EDISON promuje postawę dociekliwości poznawczej, konsekwencję w osiąganiu obranych celów – także wbrew przeciwnościom losu – oraz działanie „pod prąd”, wbrew utartym schematom.

Spektakl Bajkobusu to elektryzująca propozycja dla tych, którzy kochają fizykę... i terapia wstrząsowa dla tych, którzy jej nie znoszą!

31 sierpnia (niedziela), godz. 12.00, Aquapark Wrocław

Święto Kultury Kubańskiej – Wrocław 2014

Happening związany z 15-leciem promowania kultury kubańskiej w Polsce przez Izabelę i Jose Torres

Plan wydarzenia:

 • 14.00-15.00 „Hablas español” Rozmówki hiszpańskie - poziom open - El Sueño, ul. Wierzbowa 15 - UWAGA OBOWIĄZUJĄ ZAPISY*
 • 15.30-16.30 - W świecie literatury kubańskiej - rozmowy przy kawie - La Librería Española,
  ul. Szajnochy 5 - UWAGA OBOWIĄZUJĄ ZAPISY*
 • 17.00-20.00 WIELKI FINAŁ - CASA De La Música - Rynek 11/12. W programie: muzyka kubańska (DJ Juanki & Jose Torres!), pokazy i animacje taneczne w rytmie salsy, bachaty, merengue i reggaetonu - Torres Salsa Group, nauka robienia kubańskich drinków,  kącik wiedzy o Kubie, konkursy z nagrodami.
Zgłoś uwagę