Konferencja Startup: wrocławskie firmy

900 gości i 25 prelegentów a wśród nich przedstawiciele wrocławskich firm będą uczestnikami konferencji Startup Wrocław. W ciągu 2 konferencji uczestnicy będą rozmawiać m.in., o innowacyjnej gospodarce i nowoczesnych miastach czyli o budowaniu Polski 4.0.


Uczestnikami konferencja Startup Wrocław będą wrocławskie firmy m.in.: Techland, Kruk, Brand24, REC Global (obecnie GlobalLogic), których działalność wielokrotnie opisywaliśmy na wroclaw.pl. Twórcy tych firm są m.in. laureatami ubiegłorocznego rankingu portalu wroclaw.pl „30 Kreatywnych” oraz uczestnikami programu Polski Czempion realizowanego na zlecenie Miasta Wrocławia przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Paweł Marchewka

Twórca i szef wrocławskiego Techlandu. W tym roku, w rankingu 100 najbogatszych Polaków 2016 magazynu „Forbes” pojawił się po raz pierwszy i od razu trafił na 25. miejscu. Jego majątek, jak podaje „Forbes”, jest szacowany na miliard złotych. Paweł Marchewka ma 43 lata i trójkę dzieci. Jest twórcą i szefem wrocławskiego Techlandu, jednej z największych firm produkujących gry komputerowe takie jak znane na całym świecie: „Dead Island”, „Call of Juarez” czy „Dying Light”. W 2013 r. firma uruchomiła oddział w Vancouver, w Kanadzie, działający pod nazwą Digital Scapes Studios. Od 2013 r. Techland współpracuje z Warner Bros i Interactive Entertainment.

Piotr Krupa

Prezes wrocławskiej spółki Kruk, lidera rynku zarządzania wierzytelnościami w Europie Środkowej. Kruk jest uczestnikiem programu Polski Czempion, realizowanym przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Michał Sadowski

Założyciel i prezes Brand24 S.A., firmy zajmującej się monitoringiem internetu i jednego z laureatów konkursu Aulery 2012 oraz Ekomersy 2012. Startup Founder of the Year w konkursie The Next Web Startup Awards 2013. Autor bestsellerowej książki „Rewolucja Social Media". Programista i grafik. Bloger i komentator zjawisk związanych z internetem. W wolnym czasie gitarzysta w zespole Band24. Ma 33 lata.

Radomir Grucza

Współzałożyciel i wiceprezesem zarządu REC Global, dyr. GlobalLogic Polska-Chorwacja. Wrocławski REC Global na początku 2016 r. ogłosił nowy rozdział w swojej historii. Spółka została włączona w struktury amerykańskiego giganta na światowym rynku oprogramowania – firmy GlobalLogic. Czytaj – Wrocław – centralą GlobalLogic na Europę. O historii i sukcesach wrocławskiej firmy czytaj – REC Global – czyli made in Wroclaw. Firma REC Global z Wrocławia ma na koncie wiele nagród i wyróżnień. Brytyjczycy z Council of British Chambers of Commerce in Europe (COBCOE) uznali REC Global za jedną z najszybciej rozwijających się firm R&D w Europie Centralnej – czytaj więcej. Firma jest Polskim Czempionem – czytaj więcej.

Zobacz także: GlobalLogic przejmuje REC Global.

O konferencji

Podczas konferencji Startup Wrocław spotkają się: reprezentanci Ministerstwa Rozwoju, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Będą także przedstawiciele największych polskich spółek, takich jak Tauron, Lotos, KGHM, oraz lokalnych wrocławskich czempionów: Techland, KRUK, Neurosoft, Rec Global. Miasto reprezentowane będzie przez swoje władze, ale także szefów instytucji: EIT+, WPT czy ARAW.

Pierwszy dzień konferencji, która odbędzie się w Hali Stulecia, ma charakter zamknięty, drugi – otwarty. Wstęp na wydarzenie jest wolny, a program można znaleźć na www.wroclaw.pl/startupy/konferencja

Zgłoś uwagę