Konferencja Europejska we Wrocławiu

O miastach, regionach i kulturze rozmawiają uczestnicy Konferencji Europejskiej. Spotkanie odbywa się w dniach 21-22 października w kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Organizatorami są miasto Wrocław oraz europejska inicjatywa „ A Soul for Europe”.


Konferencja Europejska to spotkanie prezydentów miast, przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego, instytucji europejskich, kuratorów ESK Wrocław 2016 oraz reprezentantów miast w które będą gospodarzami Europejskich Stolic Kultury.

– Chcemy porozmawiać o roli miast i regionów w procesie integracji europejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia kultury dla budowania europejskiego społeczeństwa obywatelskiego – mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

W piątek, 21 października uczestnicy konferencji dyskutowali m.in. o miejskich formach polityki europejskiej, o roli miast i regionów w procesie integracji europejskiej, znaczeniu zdecentralizowanej struktury miast. W sobotę, 22 października, rozmowy będą dotyczyć Europejskich Stolic Kultury w tej i kolejnej dekadzie.

Wstęp na konferencję jest wolny, wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie na adres: bwz@um.wroc.pl lub tel. 71-777-81-04. Wszystkie wystąpienia będą tłumaczone symultanicznie na język polski.

 

Czytaj także – A Soul for Europe

Program Konferencji Europejskiej 2016 we Wrocławiu (pdf)

Konferencja Europejska - znaczenie kultury dla budowania europejskiego społeczeństwa obywatelskiego

Konferencja Europejska - znaczenie kultury dla budowania europejskiego społeczeństwa obywatelskiego

Konferencje / ESK
Termin od 21 października 2016 14:30 do 22 października 2016 12:30

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz
Zgłoś uwagę